Rakstniecības un mūzikas muzejs

Pils laukums 2, Rīga, LV - 1050

• fax 67216425

Iespēja apgūt dziesmas par skolu un mācīšanos

12. septembris. 2013

Ceturtdien, 12. septembrī, plkst. 17.30 Rakstniecības un mūzikas muzejs atklāj jau trešo sarīkojumu cikla Dziesmu klade sezonu. Tematiski pieskaņojoties mācību gada sākumam, šajā pasākumā varēs apgūt dziesmas par skolu un mācīšanos.

Etnomuzikologi Lauma Bērza un Oskars Patjanko ziņģes un tautasdziesmas pavadīs ar ermoņiku un vijoles spēli. Apmeklētāji varēs kopīgi atcerēties bērnības laika aizraujošākās rotaļas, tādēļ pasākumā īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem.

Sarīkojumu cikls Dziesmu klade Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek kopš 2011. gada oktobra. Sarīkojumos gaidīts jebkurš dziedāt gribētājs neatkarīgi no prasmes noturēt melodiju, iepriekšējo cikla pasākumu apmeklējuma vai tradīciju pārzināšanas. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savu dziesmu kladi, lai pierakstītu pasākumā dziedātās dziesmas. Dziesmu teksti pēc sarīkojuma tiek publicēti arī muzeja mājas lapas sadaļā Dziesmu klade (http://rmm.lv/?page_id=5640).

Dziesmu klades sarīkojumi notiek katra mēneša otrajā ceturtdienā. Ieejas maksa – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1.

Maija Treile,

Rakstniecības un mūzikas muzeja