Rakstniecības un mūzikas muzejs

Pils laukums 2, Rīga, LV - 1050

• fax 67216425

Mācīs dziesmas no karavīru repertuāra

14. marts. 2013

Ceturtdien, 14. martā, plkst. 17.30 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks cikla Dziesmu klade sarīkojums, kurā Ilmāra Meža un Oskara Patjanko vadībā varēs apgūt dziesmas no karavīru un viņu līdzcilvēku repertuāra. Vairums šo dziesmu veltītas tēvzemei un apliecina karavīru patriotisma jūtas.

Šīs sezonas Dziesmu klades vienojošā tēma ir Par jūtām tautiski. Pasākumos  būs vairāki jauninājumi: dziedātāju balsīm pievienosies mūzikas instrumenti; būs rotaļas, kas īpaši varētu patikt Dziesmu klades jaunākajiem dalībniekiem; gandrīz katrā sarīkojumā varēs iepazīt kādu, ar senāku vai jaunāku folkloras dokumentāciju saistītu, priekšmetu no muzeja krājuma.

Sarīkojumu cikls Dziesmu klade Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek kopš 2011. gada oktobra. Sarīkojumos gaidīts jebkurš dziedāt gribētājs neatkarīgi no prasmes noturēt melodiju, iepriekšējo cikla pasākumu apmeklējuma vai tradīciju pārzināšanas. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savu dziesmu kladi, lai pierakstītu pasākumā dziedātās dziesmas. Dziesmu teksti pēc sarīkojuma tiek publicēti arī muzeja mājas lapas sadaļā Dziesmu klade (http://rmm.lv/?page_id=5640).

Dziesmu klades sarīkojumi notiek katra mēneša otrajā ceturtdienā.

Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1.

Maija Treile

Rakstniecības un mūzikas muzeja