Latvijas muzeju katalogs

Rakstniecības un mūzikas muzejs

Pils laukums 2, Rīga, LV - 1050

  •  67227782
  • fax 67216425
GADA BALVU ATBALSTA:
Par rokgrupas Credo ceļu uz popularitātes virsotnēm

 

15. maijs. 2013

Trešdien, 15.maijā, plkst.17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks sarīkojums „Credo” panākumu atslēgas, kas veltīts leģendārās grupas veiksmīgajai darbībai laikā, kad vēl tikai veidojās latviešu rokmūzika.

Credo 1974. gadā izveidoja liepājnieks Valdis Skujiņš. Popularitātes zenītu grupa sasniedza 1980. gados, kad Latvijā un ārvalstīs spēlēja 20 – 30 koncertus mēnesī,   cilvēki, ieņemot rindu pat naktī, pēc biļetēm stāvēja stundām ilgi, ar Credo sadarbojās Raimonds Pauls un radio nemitīgi raidīja grupas hitus.

Dažādos laikos Credo sastāvā darbojušies kopā ap trīsdesmit mūziķu, bet ceļā uz panākumiem īpašu lomu spēlējis grupas dibinātājs un ilggadējais vadītājs Valdis Skujiņš un kādreizējais Credo administrators Linards Muciņš, kuri pasākumā dalīsies savā pieredzē. Grupa Credo lielāku uzmanību nekā citas muzikālās apvienības pievērsa reklāmai, skatuves noformējumam, grupas attiecībām ar presi un publiku, izmantoja jaunus, atraktīvus paņēmienus tēla veidošanā. Kādi šie paņēmieni bija un vai tie izmantojami arī mūsdienās? Sarunu papildinās fotoattēli un videoierakstu fragmenti.

Pasākumu vadīs Ligita Ašme, RMM.

 

Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.

 

 

Maija Treile

Rakstniecības un mūzikas muzeja

mājas lapas redaktore

67227782,  29631741

maija.treile@rmm.lv

www.rmm.lv

 

 
blog comments powered by Disqus