Latvijas muzeju katalogs

Rakstniecības un mūzikas muzejs

Pils laukums 2, Rīga, LV - 1050

  •  67227782
  • fax 67216425
GADA BALVU ATBALSTA:
Sarīkojums par leģendāro karavīru ansambli Zvaigznīte

 

30. janvāris. 2013

 

Trešdien, 30. janvārī, plkst.17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks sarīkojums Zvaigznītes zvaigznājs, kas veltīts slavenā karavīru ansambļa Zvaigznīte vēsturei.

Zvaigznītes piecdesmitās jubilejas gada ieskaņā pasākumā varēs uzzināt par daudzu ievērojamu Latvijas mūziķu dienesta laiku padomju armijā, kompromisa meklējumiem starp oficiāli pieprasīto repertuāru un pašu vēlmēm, kā arī brīvdomības centieniem armijas apstākļos.

Ansambļa pirmā sastāva dalībnieki Ojārs Grinbergs, Jānis Zirnis, Māris Namnieks, Valdis Eglītis un Dmitrijs Bite stāstīs par ansambļa dibināšanu un darbības sākumposmu, dalību un uzvarām festivālos Liepājas dzintars un Tallinas džeza festivālā.

Sarīkojumā piedalīsies arī nākamo ansambļa sastāvu mūziķi Gunārs Freidenfelds, Vladislavs Juhņēvičs, Imants Zemzaris, Ēriks Naļivaiko, Andris Alviķis un Aigars Grauba. Sarunā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem par Zvaigznītes ietekmi uz mūziķu turpmāko dzīvi  un karjeru, kā arī ansambļa nozīmi Latvijas mūzikas dzīves kopainā. Kā norisinājās mūziķu „iekārtošana” celtnieku bataljona ansamblī Zvaigznīte? Kādas bija attiecības ar padomju armijas komandieriem, kuru attieksme disciplīnas pārkāpumu gadījumā varēja mūziķiem ietekmēt pat visu turpmāko dzīvi? Kā muzikantiem dažādās situācijās izdevās uzspēlēt arī cenzūras aizliegtas dziesmas?

Pasākumu vadīs Ligita Ašme, RMM.

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17:30. Sarīkojuma laikā (no plkst. 17:30 līdz 19:00) bērniem būs iespēja piedalīties izglītojošā muzeja nodarbībā.

Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.

Foto: Ansamblis Zvaigznīte 1966. gadā. Foto: Jurijs Smirnovs, no Dmitrija Bites personīgā arhīva

 

Papildu informācija:

Maija Treile

Rakstniecības un mūzikas muzeja

mājas lapas redaktore

67227782,  29631741

maija.treile@rmm.lv

www.rmm.lv

 
blog comments powered by Disqus