Latvijas muzeju katalogs

Rakstniecības un mūzikas muzejs

Pils laukums 2, Rīga, LV - 1050

  •  67227782
  • fax 67216425
GADA BALVU ATBALSTA:
Saruna par Māra Melgalva dzeju

 

27. marts. 2013

Rakstniecības un mūzikas muzejā trešdien, 27. martā, plkst. 17:30 notiks pasākums Melgalva lietas – saruna par Māra Melgalva dzejas nozīmi 1980. gados un šobrīd.

Māra Melgalva dzeja ir ironiska, dzēlīga un patiesa pret cilvēku un viņa vājībām. Viņš savā dzejā ir nežēlīgi prasīgs gan pret sevi, gan citiem. Jau ar savu pirmo krājumu Meldijās iešana dzejnieks iemantoja lielu popularitāti, tomēr šodien plašāk zināma tā Melgalva dzejas daļa, kas kļuvusi par dziesmu tekstiem.

Pasākumā piedalīsies dzejnieks Jānis Rokpelnis, kas dzejā debitējis neilgu laiku pirms Melgalva. Stāstos par Māri Melgalvu kā studiju biedru un muzejnieku dalīsies žurnāliste Ilze Vītola. Par darbu ar Māra Melgalva dzeju stāstīs komponists Juris Kulakovs, kura leģendārajai grupai Pērkons ir daudz dziesmu ar šī dzejnieka vārdiem.

Pasākums notiek izstādes Smacenis sarīkojumu ciklā, kas veltīts ievērojamiem 1970. – 1980. gadu rakstniekiem. Ciklu aizsāka sarīkojums Klāva lietas, kurā pulcējās Klāva Elsberga lasītāji, cenšoties noskaidrot, vai un kādēļ Elsberga dzeja joprojām aktuāla arī 21. gadsimtā.

Pirms pasākuma visi aicināti apskatīt izstādi Smacenis, kas pievēršas rakstnieku un mūziķu statusam Latvijā stagnācijas laikā un šodien. Izstādē apskatāmas arī notis grupas Pērkons dziesmai Gandrīz tautasdziesma, kas komponēta ar Māra Melgalva vārdiem.

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17:30. Sarīkojuma laikā (no plkst. 17:30 līdz 19:00) bērniem būs iespēja piedalīties muzeja nodarbībā Skaņu pavēlnieks. Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.

Vietu skaits zālē ierobežots.

 

Maija Treile

Rakstniecības un mūzikas muzeja

mājas lapas redaktore

67227782,  29631741

maija.treile@rmm.lv

www.rmm.lv

 
blog comments powered by Disqus