Latvijas muzeju katalogs

Rakstniecības un mūzikas muzejs

Pils laukums 2, Rīga, LV - 1050

  •  67227782
  • fax 67216425
GADA BALVU ATBALSTA:
Simbolisms krāsās un skaņās

 

31. jūlijs. 2013

Trešdien, 31. jūlijā, plkst. 19 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks sarīkojums Vēl arvienu sapņu bari..., kura laikā varēs apskatīt Kārļa Zemdegas simbolistisko grafiku galeriju un klausīties grupas Pērkonvīri pasaules mūzikas mistiskajās noskaņās.

Pazīstamais 20. gadsimta pirmās puses latviešu tēlnieks Kārlis Zemdega savulaik risinājis arī simboliskā un mistiskā garā ieturētus grafikas darbus – liriskus sieviešu portretus, fantastisku tēlu un mistikas pārņemtas ainavas.

Grafikas darbi gan tehniskā izpildījuma, gan vēstījuma ziņā neatpaliek no citiem tā laika ievērojamāko simbolisma mākslinieku veikumiem. Pasākuma laikā būs skatāmas mākslinieka grafiku projekcijas, kā arī eksponēts viena darba oriģināls.

Grupa Pērkonvīri simbolistiskās grafikas ietērps kokles, dažādu bungu, perkusiju instrumentu, stabuļu un dūdu skaņās. Pērkonvīri par sevi saka, ka tie tikai ar vienu pusi atrodas šeit un tagad, šaizemē. Viņu otra puse ir ceļojumos laikā un telpā, tā redz brīnumainas un noslēpumainas zemes un tautas, dzird skaņas, stāstus, cilvēku, putnu, zvēru un nezvēru balsis. Atrasto un pieredzēto viņi ieraksta ritmu zīmēs, skaņu kodos, tā lai ikviens tajā var ieklausīties un ievīt arī savu sajūtu un pieredzi un, pārvēršot to skaņā, uz mirkli rada tiltus starp pasaulēm.

Pasākums Vēl arvienu sapņu bari... papildina RMM skatāmo Pēdējo izstādi. Vasaras sezonā pasākumi muzejā notiek katru otro trešdienu, katrā sarīkojumā apskatāms viens vai vairāki Pēdējā izstādē neeksponēti mākslas darbi no muzeja krājuma, kuriem veltītas laikmetīgās dejas un teātra izrādes, koncerts, video darbi un diskusijas. Vasaras pasākumu cikls ievada multimediālu akciju Māksla izkāpj no rāmjiem, kas muzejā notiks Baltās nakts ietvaros, 7. septembrī.

Pirms un pēc izrādes apmeklētāji varēs apmeklēt Artūra Arņa instalāciju izstādi Kurš ir tavs īstais Rainis?, kas atvērta tikai trešdienās, kad notiek pasākumi, t.i., 31. jūlijā, 14. un 28. augustā, 4. un 7. septembrī.

Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums). Vietu skaits ierobežots.

Pēdējo izstādi un Baltās nakts pasākumu programmu atbalsta Rīgas dome.

 

Attēls: Kārlis Zemdega Austošs mēness un sapņu tēls, 1911. No RMM krājuma

 

Maija Treile,

Rakstniecības un mūzikas muzeja

mājas lapas redaktore

67227782,  29631741

maija.treile@rmm.lv

www.rmm.lv

 
blog comments powered by Disqus