Rakstniecības un mūzikas muzejs

• fax 67216425

Vijolnieka Arvīda Norīša darbībai Latvijā un pasaulē veltīts sarīkojums

18. jūnijs. 2013

Otrdien, 18. jūnijā, plkst. 18 Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz sarīkojumu, kas veltīts vijolniekam Arvīdam Norītim (1902 – 1981) un viņa kamermūziķa darbībai Latvijā, Austrālijā, Lietuvā, Vācijas bēgļu nometnēs un pēckara Eiropā.

Sarīkojums notiek RMM un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas organizētā Pirmā Arvīda Norīša Baltijas valstu stīgu kvartetu festivāla-konkursa norises laikā.  Pasākumā viesosies vijolnieks un pētnieks Petras Kunca (Lietuva), kurš iepazīstinās ar Arvīda Norīša darbību Lietuvā.

Spīķeru kvarteta (Marta Spārniņa, Anti Kortelainens, Ineta Abakuka, Ēriks Kiršfelds) atskaņojumā sarīkojuma apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt Jāzepa Vītola Vācijas DP nometnēs Arvīda Norīša vadītajam Latviešu stīgu kvartetam rakstītos skaņdarbus.

Pasākumā varēs uzzināt, kurš JVLMA students ieguvis tiesības spēlēt Arvīda Norīša vijoli (no 2012. gada tā ir JVLMA īpašumā), kuru viņam pasniegs A. Norīša dēls Ainis Norītis no Zviedrijas.

Sarīkojumu bagātinās foto un citi materiāli no RMM krājuma un Lietuvas Literatūras un mākslas arhīva, kā arī  fragments no Viļa Lapenieka 1947. gadā DP nometnēs uzņemtās dokumentālās filmas Kas mēs esam un ko mēs spējam, kurā spēlē Latviešu stīgu kvartets.

Sarīkojumu vadīs muzikoloģe Inese Žune, RMM.

Ieeja par ziedojumiem.

Foto: Arvīds Norītis un Latviešu stīgu kvartets, no RMM krājuma