Rakstniecības un mūzikas muzejs

Pils laukums 2, Rīga, LV - 1050

• fax 67216425

Dziesmu klade – iespēja apgūt dažādu novadu dziesmas

Dziesmu klades pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katra mēneša otrajā ceturtdienā plkst. 17:30.

Pasākumā etnomuzikologu Zanes Šmites, Ilmāra un Jantas Mežu, Lienes Brences vai Ineses Mičules vadībā ikviens aicināts neformālā gaisotnē apgūt dažādas dziesmas, kuras ikdienā un godos tikušas un tiek dziedātas dažādos Latvijas novados. Dalībniekiem nav nepieciešamas priekšzināšanas, muzikālā izglītība un vokālās dotības, galvenā ir vēlme dziedāt. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi klades, kurās pierakstīt pasākumā dziedātās dziesmas, lai tās vēlāk varētu izmantot dažādās dzīves situācijās.

Vakara gaitā tiek atskaņoti teicēju balsu ieraksti, pēc dziesmas noklausīšanās dalībnieki to izdzied paši. Lai vārdu neprasme netraucētu dziedāšanas prieku, teksts kā karaokē tiek projicēts uz ekrāna. Pēc pasākuma dziesmu teksti tiek publicēti Rakstniecības un mūzikas muzeja mājas lapā.

9. februārī latgaliešu dziesmas mācīs Liene Brence.

8. martā Zemgales ziņģes varēs apgūt Ineses Mičules vadībā.

Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1.

Informāciju sagatavoja:

Maija Treile