Ludzas novadpētniecības muzejs

Kuļņeva iela 2, Ludza, Ludzas raj. LV-5701

„Test of the city” (asociatīvā fotogrāfija)

10. marts – 31. marts. 2014

No 10.marta Ludzas Novadpētniecības muzejā skatāma mūsu ilggadēja sadarbības partnera, fotogrāfa Leonīda Važnā fotoizstāde „Test of the city” (asociatīvā fotogrāfija). Izstādes autors, Leonīds Važnais – fotogrāfs, fotogrāfijas pasniedzējs, Latvijas amatniecības kameras fotogrāfa amata meistars.

Savu profesionālo darbību ir uzsācis kā portretists, vēlāk ir strādājis modeļu fotogrāfijas jomā. Asociatīvo fotogrāfiju mācījās pie ungāru foto mākslas meistara Balaša Bjoreca (Balazs Borocz). Studējis moderno mākslu Eiropas humanitārajā universitātē Viļņā. Iemīļotākais virziens fotogrāfijā – piktoreālisms un asociatīvā fotogrāfija, autora labākie darbi ir veidoti tieši šajā stilā.

Asociatīvās fotogrāfijas pamatiezīme ir tā, ka šī fotogrāfija ir tieši saistīta ar cilvēka psiholoģiju, un interesanta ar to, ka tās uzdevums ir izraisīt skatītājā emocijas, pārdomas, kuras ir mēģinājis rosināt autors. Darbi, kas piedāvāti skatītājiem izstādē, ļaus ieraudzīt mums tik pazīstamo apkārtējo pasauli no cita skata punkta, no citas mums nezināmās puses.

Pilsēta, kas ir redzama uz attēla paveras savādākā, citādākā, līdz šim neredzētā veidā un paliek ar skatītāju veidojot to dialogu, kas saprotams tikai vērotājam.

Milāna Bule,

Ludzas Novadpētniecības muzeja direktore