Latvijas muzeju katalogs

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12; 

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;  

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

 


  •  64822480
  • phone:   64822481
GADA BALVU ATBALSTA:
„Bezdibenis”. Visvaldis Ziediņš.

 

25. oktobris – 1. decembris. 2013

No 25.oktobra līdz 1.decembrim Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā iskatāma izstāde „Bezdibenis”. Visvaldis Ziediņš.

Tās atklāšanas dienā – piektdien, 25. oktobrī pulksten 16.00 lekciju par V.Ziediņa radošo darbību nolasīs izstādes kuratore mākslas zinātniece Ieva Kalniņa.

Pirmo reizi plašākai publikai V.Ziediņa māksla kā pārsteidzošs jaunatklājums tika izrādīta 2012.gadā Rīgā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS – apjomīgā ekspozīcijā „Kustība. Visvaldis Ziediņš”.
Madonā izstāde „Bezdibenis” turpina iepazīstināt skatītājus ar iepriekš vēl neeksponētiem mākslinieka darbiem – īpašu uzmanību pievēršot darbiem uz papīra un dabas materiālu studijām.

Visvaldis Ziediņš dzimis 1942.gada 4.aprīlī un miris 2007.gada 11.janvārī Liepājā. No 1959. līdz 1964.gadam mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļā. Studijas Latvijas Mākslas akadēmijā viņš neturpināja, jo bija pārliecināts, ka apgūtais mākslas pamats ir pietiekošs, lai turpmāko dzīvi varētu veltīt patstāvīgai, no padomju oficiālās mākslas sistēmas neatkarīgai mākslas izpratnes kopšanai, iepazīstot mākslas procesus pasaulē, ārpus PSRS. Izrādās, ja ļoti gribēja, tad to varēja arī aiz „dzelzs priekškara”.


V.Ziediņu pamatoti var ierindot latviešu mākslinieku – nonkonformistu (nepakļaujas vienveidības likumam) avangardā.
Viņa mākslinieciskā mantojuma apjoms sasniedz 3000 vienību. Atklātībā tas nonāca divus gadus pēc mākslinieka nāves, kad to Liepājā viņa dzimtajā mājā sev atklāja mākslas zinātnieces Ivonna Veiherte un Ieva Kalniņa.

 

Inese Jakobi

 
blog comments powered by Disqus