Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12;

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

• phone:   64822481

Birutas Stafeckas darbu izstāde „Atšalkas”

30. novembris. 2013 – 12. janvāris. 2014

Sestdien, 30. novembrī pulksten 13 Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā atklāsim Birutas Stafeckas darbu izstādi „ATŠALKAS”

B. Stafecka ir lubāniete, Madonas mākslas skolas absolvente, 2005.g. ieguvusi Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā, ir Latvijas MS biedre, kopš 1984.g.  pasniedzēja Rīgas Amatniecības vidusskolā.

Ko nozīmē - atšalkas? Tā ir sena forma vārdam atbalss.

Šo vārdu Biruta sev atklāja pētot materiālus par mūsu tautas mītiem un ticējumiem, šķirstot P. Šmita „Latviešu ticējumi” (1940) un K. Strauberga „Latviešu buramie vārdi” (2939), citus avotus.

B. Stafecka: „Mīti, teikas, ticējumi un buramvārdi ar savu spilgti izteiksmīgo tēlu pasauli ir ļoti saistoši un rosinoši māksliniekam, jo tie visi sakņojas asociatīvajā domāšanā. Mīts ir kā pieņēmums par apkārt esošo pasauli, tās izpēti, vēstījums par sadzīvošanu ar nesaprotamo, pārdabisko.

Kas? Kā? Kāpēc?” Izstāde skatāma līdz 2014.gada 12.janvārim.

Inese Jakobi,

muzeja mākslas izstāžu organizatore