Latvijas muzeju katalogs

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12; 

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;  

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

 


  •  64822480
  • phone:   64822481
GADA BALVU ATBALSTA:
Izstāde „Novadnieki – simtgadnieki”

 

23. marts – 21. aprīlis. 2013

Līdz 21.aprīlim Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja(MNMM) Izstāžu zālē skatāma izstāde „Novadnieki – simtgadnieki", kas veltīta trīs māksliniekiem.

Vecākais no šīs trijotnes ir Pēteris Ruņģis, kurš ir dzimis 1893. gadā Bērzaunes pusē. Savukārt 1913. gadā dzimis ir kusēnietis Alfejs Bromults. Šajā gadā dzimis arī Bruno Sipāns, kurš savu bērnību un jaunību pavadījis Vējavas pagastā ( pace novadu reformām pagasts vairs neatrodas Madonas novada teritorijā, bet gan Ērģļu novada Jumurdas pagasta teritorijā).

Šiem trim gleznotajiem ir kopīgs ne tikai tas, ka viņi visi ir nākuši no Madonas novada puses, bet arī tas, ka visi trīs savulaik ir studējuši Latvijas Mākslas akadēmijā. Pēteris Ruņģis 1931. gadā beidz Latvijas Mākslas akadēmijas Vilhelma Purvīša Dabasskatu meistardarbnīcu ar diplomdarbu „Dzimtenes laukos”. Bruno Sipāns 1943. gadā beidz Latvijas Mākslas akadēmijas Figurālās glezniecības meistardarbnīcu ar diplomdarbu „Gleznotāja darbnīcā”. Šajā pašā meistardarbnīcā no 1940. gada līdz 1944. gadam studēja arī Alfejs Bromults, tomēr mākslinieka plānus un ieceres izjauca karš, jo diplomdarbs „Gadatirgus” tā arī palika nepabeigts.

Izstādes pamatā ir  darbi no Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja, kas var lepoties ar bagātīgu šo mākslinieku darbu klāstu. Lai varētu iepazīties labāk ar šo mākslinieku daiļradi,  eksponēti darbi, fotogrāfijas arī no citiem muzejiem - Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Bauskas Novadpētniecības muzeja, Valkas novadpētniecības muzeja. Tāpat izstādīt darbus no savas privātkolekcijas piekrita arī madoniete Kaiva Veita.

Monta Cimdiņa

Attēlā: Izstādes „Novadnieki – simtgadnieki” afiša un foto no izstādes ekspozīcijas

 

 
blog comments powered by Disqus