Latvijas muzeju katalogs

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12; 

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;  

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

 


  •  64822480
  • phone:   64822481
GADA BALVU ATBALSTA:
Jauns vienādojums 8+1

 

10. augusts – 22. septembris. 2013

Pertas (Austrālija) latviešu mākslinieku darbu izstāde Madonas muzeja mazajā zālē no 10.augusta līdz 22. septembrim.

Pirms diviem gadiem Latvijas muzejus apmeklēja tēlnieks no Austrālijas Māris Raudziņš, lai iepazītos ar iespējām rīkot šeit tālās zemes latviešu mākslinieku grupas darbus. „Mēs cenšamies novērst plaisu starp Austrāliju un Latviju,” par izstādes ideju teic Māris.  

Austrālijas attālums veicinājis tās kultūras individualitāti. „ Pertas latviešu mākslas aina, atšķirībā no citiem Austrālijas latviešu mākslas centriem - Sidnejas, Melburnas, Adelaides, mūsu mākslas zinātājiem ir zināma vismazāk. Šī mākslinieku grupa sākusi pulcēties kopizstādēs salīdzinoši nesen - 2009. gadā, un tad arī visai drīz radusies ideja par došanos uz Latviju un rādīt Pertas latviešu mākslu Rīgas un Latvijas muzejos un izstāžu zālēs. Piedāvājumam atsaucās tikai Talsu un Madonas muzeji”, tā māksliniece Guna Millersone, Talsu muzeja izstāžu organizatore.

 Nosaukumā ietverta nepieciešamība pēc jaunas formulas attiecībās, mākslā, kultūrā, politikā... Tajā rodama gan ziņa par to, ka māksla ir cita, allaž jauna valoda – jauns vienādojumu, gan tiek pieprasīta atbildes meklēšana, vienlīdzības atrašana.

Savukārt mākslas darbu transportēšanu pāri robežām pielīdzināma ideju pārsūtīšanai starp kultūrām, starp pagātni un tagadni, starp austrumiem – rietumiem, ziemeļiem – dienvidiem, latviešiem – latviešiem. Zīmīgi, ka pirmā šo darbu izstāde Talsos tika atklāta Dziesmu svētku laikā.

Izstādē piedalās triju paaudžu mākslinieki un pēc tam visi darbi tiek dāvināti Latvijas muzejiem.

Attēlā:

„Zilie kalni” Len Žuks

 

Danute Vēze,

Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja mākslas nodaļas vadītājas v.i.

 
blog comments powered by Disqus