Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12;

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

• phone:   64822481

Racionālais koeficients - Izabella Krolle, Gunārs Krollis, Inguna Krolle-Irbe

26. janvāris – 3. marts. 2013

No 26.janvāra līdz 24.februārim Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā  skatāma izstāde "RACIONĀLAIS KOEFICIENTS - Izabella Krolle, Gunārs Krollis, Inguna Krolle-Irbe".

Izstādes kodolu veido apzināti virzīta, ģimenes “zīmolu” vienojoša ideja – uzticība saviem ideāliem. Tikšanās ar māksliniekiem š.g. 26.janvārī plkst.13.00 muzeja Izstāžu zālēs. Gunāra Kroļļa smalki izstrādāto zīmējumu kolekcija nosaka prioro toni, un ir kā pamatakmens izstādes uzbūvē.

Izabellas Krolles radošais pārsteigums, izceļoties ar oriģinālo risinājumu, nedaudz noēno Gunāra melnbaltās līniju mākslas neatkarību. Inguna Krolle-Irbe, respektējot savas ģimenes mākslas priekšteču spēku, iezīmē jaunu radošu posmu savā daiļradē.

Mākslinieku ekspozīcijas labirintus pavada vienojošs veidols, kuru katrs no māksliniekiem apgaro savai filozofijai tuvinātā manierē. Kas ir šis kopsaucējs? Kāds ir racionālais koeficients?

Racionālais koeficients.
Termina ideja disonē ar mākslinieku Kroļļu radošās darbības būtību, un vienlaicīgi - saderīgi korelē mūsdienu sabiedrības aprēķinu ikdienai, apstākļiem un iespējām.
Tā klātesamība un lielums mākslas darbā nav izmērāms, vai nosakāms.

Racionālā koeficienta klātesamības dominanti var just ar neapbruņotu aci, tomēr - viss atkarīgs no skatītāja pieredzes vai jūtīguma pakāpes, atpazīstot šīs mērauklas būtību.
Einšteinu citējot: “Intuitīvais prāts ir dārga dāvana, racionālais prāts - uzticams kalps”. Pamatā racionālo domāšanas kvalitāti piedēvē vīriešu kārtai, tomēr, neskatoties uz to, mūsu laikmeta sievišķās enerģijas dominance izmaina šos priekšstatus.

Inguna Krolle-Irbe

I.Krolles-Irbes fotogrāfijas.