Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12;

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

• phone:   64822481

Seši jauno mediju mākslinieki izstādē „Sintētiskā daba”

17. oktobris – 24. novembris. 2013

No 17. oktobra līdz 24. novembrim Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma jauno mediju mākslinieku ceļojošā izstāde „Sintētiskā daba”, kura apmeklētājiem atklās – jauno mākslinieku daiļradei nepastāv robežas. Izstādes atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem ceturdien, 17. oktobrī pulksten 17.30.

Darbu idejas ir smeltas no tādiem klasiskiem medijiem kā TV, video, foto, kā arī radīti pavisam jauni mediji, kuri veidoti pielāgojot komposta vidi vai manipulējot ar sociāliem tīkliem, pat biroja iekārtām.

Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, vai dārzu ir iespējams integrēt biroja vidē, kā arī – vai cilvēks pārraksta savas atmiņas? Seši jauno mediju mākslinieki savos darbos pauž atšķirīgus skatījumus uz mūsdienu mākslu un sabiedrību kopumā, tomēr vienojoša ir atziņa par dažādo mediju būtisko lomu šajos procesos.

Darbos tiek manipulēts ar esošiem medijiem, caur tehnoloģiju prizmu palūkojoties uz tik ierastām ikdienas darbībām kā sociālo tīklu lietošana, skaņas iegūšana un cilvēka atmiņa, būvēti nostalģiski pieminekļi pagātnes medijiem, kā arī aplūkotas nākotnes vīzijas par ilgtspējīgiem enerģijas avotiem un bezatlikuma tehnoloģijām.

Izstādē piedalās Jānis Jankevics, Valters Grišāns, Maija Demitere, Paula Vītola, Rihards Vītols un Katrīne Rožukalne.

Izstādi organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab) un Elektroniskās mākslas un mediju centrs "E-LAB" sadarbībā ar Jauno mediju kultūras centru RIXC. Tā realizēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

Sagatavoja: Katrīne Rožukalne