Latvijas muzeju katalogs

Bauskas muzejs

Kalna iela 6, Bauska, LV-3901

  •  63960506
  • phone:   63960508
GADA BALVU ATBALSTA:
Baltkrievu iespaidi Latvijā

 

19. jūnijs – 4. augusts. 2013

No 19.jūnija līdz 4. augustaum Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienības "Maju goran" mākslinieku darbu   izstāde "Baltkrievu iespaidi Latvijā".

Baltijas  baltkrievu mākslinieku apvienība "Maju goran" (turpmāk BBMA "Maju goran") darbojas no 1991.gada 12.janvāra. To dibināja mākslinieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Sanktpēterburgas, kuriem vēlāk pievienojās mākslinieki no Zviedrijas. Pašlaik apvienībā darbojas trīs grupas. Igaunijas grupā - divi mākslinieki, Lietuvas grupā - pieci mākslinieki un viena māksliniece no Zviedrijas.

Latvijas apvienības grupā ir vienpadsmit mākslinieki no Rīgas un viens no Daugavpils. Grupa aktīvi rīko izstādes Rīgā, Daugavpilī, Jūrmalā, Limbažos. Piedalās nacionālo minoritāšu mākslinieku kopīgās izstādēs, kuras rīko Itas Kozakevičas Latvijas nacionālo kultūras biedrību asociācija un kopīgajās BBMA "Maju goran" izstādēs Igaunijā, Lietuvā, Čehijā un Baltkrievijā. Grupas biedru personālizstādes notikušas Kanādā, ASV, Sanktpēterburgā, Parīzē, Minskā, Grodņā, Rīgā, Tērvetē un citviet Latvijā.


Mākslinieki strādā dažādos glezniecības, grafikas, skulptūras un lietišķās mākslas stilos un tehnikās. Viņus vieno mīlestība pret baltkrievu mākslu un kultūru, un ar savām izstādēm mākslinieki palīdz ne tikai to saglabāt, bet arī iepazīstina Latvijas iedzīvotājus un viesus ar baltkrievu nacionālo mākslu.

 

 Līga Grosbarde,

Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja speciāliste

 
blog comments powered by Disqus