Bauskas muzejs

Kalna iela 6, Bauska, LV-3901

• phone:   63960508

Kristijoņa Donelaiša 300 gadu atcerei veltītā starptautiskā gleznošanas plenēra slēgšana

27. jūnijs. 2013

Ceturtdien, 27.jūnijā plkst. 14 Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks Kristijoņa Donelaiša 300 gadu atcerei veltītā starptautiskā  gleznošanas plenēra  slēgšana sarīkojums.

Pasākuma slēgšanā piedalīsies Lietuvas televīzijas žurnālists, kultūras pasākumu menedžeris  Martinas Budraitis, Frederika Bojeraiša (Šilute) bibliotēkas vadītāja Dalia Ušpelkiene. Pasākumu kuplinās Bauskas lietuviešu kultūras biedrības "Astra" etnogrāfiskais ansamblis.

Veiksmīgi sadarbojoties ar Bauskas un Šilutes Bojeraiša bibliotēkām, un Šilutes muzeju, radusies iespēja rādīt Bauskā starptautisku glezniecības plenēra darbu izstādi veltītu lietuviešu
dzejnieka Kristijoņa Donelaiša 300 gadu atcerei.

K.Donelaitis savā poēmā "Gadalaiki", kas ir arī pirmais lietuviešu daiļliteratūras darbs, apraksta lietuviešu zemnieku dzīvi 18.gadsimtā Prūsijas laukos gada ritumā. Šo poēmu var salīdzināt ar Edvarta Virzas poēmu "Straumēni", kas ir radusies krietni vēlāk - 20.gadsimta trīsdesmitajos gados.

Plenēra dalībnieki gleznoja tajās vietās, kuras savā darbā aprakstījis dzejnieks. Izstādē apskatāmas gleznu versijas, kuras radušās plenēra laikā, iespaidojoties no šīs poēmas.
Izstādē piedalījās astoņi gleznotāji ar 28 darbiem eļļas tehnikā.

Līga Grosbarde,

Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja speciāliste