Bauskas muzejs

Kalna iela 6, Bauska, LV-3901

• phone:   63960508

Kristijoņa Donelaiša 300 gadu jubilejai veltīts starptautisks gleznošanas plenērs

7. jūnijs – 19. jūnijs. 2013

Veiksmīgi sadarbojoties ar Bauskas un Šilutes Bojeraiša bibliotēkām, un Šilutes muzeju, radusies iespēja rādīt Bauskā starptautisku glezniecības plenēra darbu izstādi veltītu lietuviešu
dzejnieka Kristijoņa Donelaiša 300 gadu atcerei.

K.Donelaitis savā poēmā "Gadalaiki", kas ir arī pirmais lietuviešu daiļliteratūras darbs, apraksta lietuviešu zemnieku dzīvi 18.gadsimtā Prūsijas laukos gada ritumā. Šo poēmu var salīdzināt arEdvarta Virzas poēmu "Straumēni", kas ir radusies krietni vēlāk - 20.gadsimta trīsdesmitajos gados.

Plenēra dalībnieki gleznoja tajās vietās, kuras savā darbā aprakstījis dzejnieks. Izstādē apskatāmas gleznu versijas, kuras radušās plenēra laikā, iespaidojoties no šīs poēmas.
Izstādē piedalās astoņi gleznotāji ar 28 darbiem eļļas tehnikā un būs apskatāma līdz 19.jūnijam

Izstādes atklāšanas dienā bezmaksas ieeja.

Līga Grosbarde,

Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja speciāliste