Bauskas muzejs

• phone:   63960508

Talsu Krūmu mākslas grupa Bauskā

3. septembris. 2013 – 30. novembris. -1

No 3.septembra  Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma Talsu Krūmu mākslas grupas izstāde.

Talsu Krūmu mākslas grupa (15 mākslinieki) Bauskā viesosies otro reizi.

Mākslas grupa daudzu gadu laikā veidojusies pēc iekšējiem un īpaši nedefinētiem kritērijiem. Vairāk kā 25 gadu laikā sasniegts augsts  profesionālisma līmenis dažādās vizuālās mākslas jomās: glezniecībā, grafikā, dažādos objektu mākslas veidos, fotogrāfijās. Tai ir ļoti aktīva izstāžu darbība - katrs mākslinieks ik pēc 5 gadiem rīko savu personālizstādi. Katru gadu notiek grupas divas izstādes ārzemēs: Beļģijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā, Čehijā, Turcijā, Dānijā. Mākslinieki regulāri piedalās valsts mēroga izstādēs, plenēros un darbnīcās (arī ārzemēs).

Mākslinieku vienotne veidojusi arī Latvijā labi prezentētas konceptuālas izstādes "Talsu gods" un "Talsu tiesa".

Bauskas NM muzeja izstādē būs skatāms vizuāli informatīvais bloks - digitālās izdrukas, kas sniegs plašāku ieskatu par mākslinieku aktivitātēm ārpus tradicionāliem mākslas veidiem.  Mākslinieku Ulda Balgas, Daiņa Kārkluvalka un Āra Krauzes fotogrāfijās redzēsim grupas asprātīgās performances un akcijas.

Pārējā izstāde prezentēs diezgan plašu modernās glezniecības stilu un autoru individuālo rokrakstu dažādību, sākot ar izteiktu abstrakto ekspresionismu gleznās - Andra Vītola, līdz pat pašlaik Latvijā uzplaukstošajam jauno mākslinieku konceptuālajam reālismam Lauras Feldbergas darbos. Tomēr lielākā daļa Talsu gleznotāju - Andris Biezbārdis, Gunta Kalsere, Guna Millersone un Zigurds Poļikovs radoši interpretē Latvijas ainavas realitātē gūtos iespaidus abstrakti vai ekspresīvi, bet kopumā ziemeļnieciskā kolorītā.

Latvijas naivistu mākslu izstādē pārstāvēs viens no tās pazīstamākajiem autoriem Latvijā - Modris Sapuns.

Līga Grosbarde