Latvijas muzeju katalogs

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Palasta iela 4, Rīga, LV-1050

  •  67211358
  • phone:   67210226
GADA BALVU ATBALSTA:
Ģimenes diena "Latvijas simtgadē sagaidām Adventi" Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

 

2. decembris. 2018

Svētdien, 2. decembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu "Latvijas simtgadē sagaidām Adventi". Programmā – pulksten 12.00 un 14.00 ekskursija "Latvijas valsts sākums – cilvēki, notikumi, liecības", kuras dalībnieki iepazīs mūsu valsts simtgadei veltīto izstādi "Kur gūšu Latvijas spēku?" (A.Brigadere), kā arī Viļa Rīdzenieka lielformāta kolorēto fotogrāfiju "Latvijas valsts pasludināšana 1918. gada 18. novembrī" - leģendāro Latvijas valsts dibināšanas notikuma vienīgo vizuālo liecību, kura 2. decembrī ekspozīcijā būs skatāma šogad pēdējo dienu. Radošajā darbnīcā „Darinām Ziemassvētku apsveikumus, rotājumus, mācāmies dzejoļus!" bērni kopā ar vecākiem varēs darboties no 11.00 – 16.30. Programmas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu.

Ekskursijā „Latvijas valsts sākums – cilvēki, notikumi, liecības" (12.00 un 14.00), iepazīstot notikumus, vēsturiskas liecības un priekšmetus, kas stāsta par Latvijas valstiskuma pirmajiem gadiem, varēs iztēlē vizualizēt un labāk izprast Latvijas valsts veidošanas laika ritmu un realitāti un to, cik būtiska bija ikviena cilvēka uzņēmība, pārliecība, rīcība.

Izstādē "Kur gūšu Latvijas spēku?" (A.Brigadere) eksponētie dokumentāli muzeju, arhīva un privāto kolekciju materiāli, kinohroniku kadri, audioieraksti, fotogrāfijas un autentiski priekšmeti sniedz iespēju izzināt un sajust. Vienas no daudzajiem cilvēkiem, kas cēla Latvijas valsti ir Ivande Kaija - rakstniece, žurnāliste un sabiedriska darbiniece, Mērija Grīnberga - latviešu tautas daiļamatniecības pētniece un popularizētāja, Klāra Kalniņa - politiķe un sieviešu tiesību aizstāve, Marta Celmiņa - žēlsirdīgā māsa un sabiedriskā darbiniece. Izstādē, caur viņu likteņstāstiem un mūža devumu Latvijai, tiek stāstīts par jaunās Latvijas valsts veidošanās un nostiprināšanās laiku, kā arī to, kādas būtiskas problēmas nācās risināt, īpaši akcentējot finanšu, kultūras, politikas, veselības un sociālās aprūpes jomas un to, kā izveidojās un kādu vēsturisku misiju veica tādas organizācijas kā Latvijas Tautas padome, Latvju sieviešu Zelta fonds, Latvijas Sarkanais Krusts, Latviešu mākslas veicināšanas biedrība. Izstādes nosaukumā liktās Annas Brigaderes dzejas rindas turpinājums izsaka izstādes vadmotīvu: "Kur gūšu Latvijas spēku?/ Pats viņas spēks ja tiksi./ Kā celšu Latvijas ēku?/ Sirdi ja pamatā liksi".

Ievadot Adventes laiku, Ziemassvētku gaidīšanas radošajā darbnīcā „Darinām Ziemassvētku apsveikumus, rotājumus, mācāmies dzejoļus!" bērni kopā ar vecākiem varēs gatavoties skaistajiem gadumijas pasākumiem, liekot lietā savas prasmes un fantāziju. Protams, arī vēstules Ziemassvētku vecītim vai rūķim varēs uzrakstīt muzejā, lai tās "uz karstām pēdām" nogādātu Ziemassvētku pastā tepat – Doma laukumā, kur jau būs atvērts Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāmas sekojošas izstādes: Latvijas valsts dibināšanas relikvija – Viļa Rīdzenieka lielformāta fotogrāfija „Latvijas valsts pasludināšana 1918. gada 18. novembrī" (līdz 02.12.2018.), izstāde "Kur gūšu Latvijas spēku?" (A.Brigadere). Veltījums Latvijas valsts simtgadei, izstāde "Lietots Rīgā. 19. gs. otrā puse – 1918. gads", izstāde "Dziesmu svētku relikvijas. 1873 – 2013", izstāde "Doma muzejs Rīgā – templis zinātnei un mākslai".

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem - draudzīgā Ģimenes dienas ieejas maksa: pieaugušajiem EUR 2.50; pensionāriem un studentiem EUR 1.50, skolēniem EUR 0.50, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja.

 Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676. www.rigamuz.lvhttps://www.draugiem.lv/Rigas-muzejs/ ;       

 Attēlā: Izstādes "Kur gūšu Latvijas spēku?" (A.Brigadere) ekspozīcijas fragments

 

Ingrīda Lukašēviča

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel. 67356680;

E-pasts: lukasevica@rigamuz.lv

www.rigamuz.lv

 
blog comments powered by Disqus