Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Palasta iela 4, Rīga, LV-1050

• phone:   67210226

Ģimenes diena "Leģendas un teikas par Rīgu nopietni un pa jokam – pāri laikiem" Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

6. maijs. 2018

Svētdien, 6. maijā, aicinot piedalīties Ģimenes dienas programmā "Leģendas un teikas par Rīgu nopietni un pa jokam – pāri laikiem", iespēju aktīvi relaksējošai atpūtai bērniem kopā ar pieaugušajiem piedāvā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Uz atraktīvi rosinošu, izzinošu un jautru ekskursiju "Leģendas un teikas par Rīgu – nopietni un pa jokam" pulksten 12.00 un 15.00 tiks gaidīti lieli un mazi – visu paaudžu interesenti. Savu radošo fantāziju, idejas un arī zināšanas varēs likt lietā radošajā darbnīcā "Rīga – mana īstā un izdomātā". Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo ieejas maksu.

Pulksten 12.00 un 15.00 uz ekskursiju „Leģendas un teikas par Rīgu – nopietni un pa jokam" aicinās muzeja pedagoģe, vēsturniece Solvita Kokina. Teju ikviens rīdzinieks zina, kas jāatbild, ja kāds jautā "Vai Rīga jau gatava?", bet kamdēļ tā – noskaidrosim. Arī par to, ko veica Rīgas Lielais Kristaps un kāds ir viņa stāsts, kur vedot noslēpumainās pazemes ejas zem Rīgas, ko vācieši darīja ar vērša ādu, kas zināms par Rīgas raganu un žagatu, un vēl un vēl.  Klausoties teikas, leģendas un patiesus vēsturiskus notikumus, ekskursijas dalībnieki iepazīs gan Rīgas vēsturi un īpašus muzeja priekšmetus no netradicionāla skatu punkta, neaizmirstot, ka arī kuriozi un joki ir vēstures sastāvdaļa. Teikas un leģendas glabā sevī seno rīdzinieku pieredzi, fantāziju, vēlmes, arī bailes un sajūsmu, arī mūsdienās top jaunas leģendas, varbūt pat, ka kāds no mums ir to radītājs.

No pulksten 11.00 – 16.30 bērni aicināti darboties Ģimenes dienas radošajā darbnīcā "Rīga – mana īstā un izdomātā", kurā varēs būvēt un zīmēt iepazīto Rīgu, kā arī to Rīgu, kādu to iedomājamies un vēlētos redzēt nākotnē, bet kādam varbūt ir ideja uz Rīgu un rīdziniekiem palūkoties ar šķelmīgu skatu – un taps karikatūra. Vēl, protams, varēs gan uzrakstīt, gan sacerēt leģendas un teikas par Rīgu un, kas zin' – tās ļaudis stāstīs vēl pēc simts gadiem, kā, piemēram šo, kas pierakstīta 1929. gadā: "Kad Rīga celta, visiem lauciniekiem, kas braukuši Rīgā, bija jāieved pa akmenim. Izņēmums bijuši piebaldzēni, jo abas Piebalgas piederējušas grāfam Šeremetjevam, kurš saviem zemniekiem bija dabūjis atļauju akmeņus nevest. Tāpēc, sastopoties pie Rīgas vārtiem ar sargiem, šie vīzdegunīgi sacījuši: "Akmeņu nov, esam grāpa ļaužu!"".

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo ieejas maksu: pieaugušajiem EUR 2,50; pensionāriem un studentiem EUR 1,50, skolēniem EUR 0,50, pirmsskolas vecuma bērniem - brīva ieeja, programmas piedāvājums – bez atsevišķas maksas.

Ingrīda Lukašēviča

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel. 67356680; Mob.: 29129052