Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Palasta iela 4, Rīga, LV-1050

• phone:   67210226

Ģimenes diena "No kogēm līdz barkām – kuģošana un jūrnieku dzīve senatnē" Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

21. janvāris. 2018

Svētdien, 21. janvārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu „No kogēm līdz barkām – kuģošana un jūrnieku dzīve senatnē", piedāvājot piedalīties ekskursijā – nodarbībā „Kā un ar ko kuģoja pirms simtiem gadu" (11.00 un 15.00 - latviešu valodā, 13.00 - krievu valodā), radošajā darbnīcā "Kuģi un kuģīši – lieli un mazi, seni un jauni – izdomā, zīmē, krāso, maketē!", kā arī apskatīt visu muzeja ekspozīciju. Ģimenes svētdienā muzejā varēs ieraudzīt, uzzināt, izzināt, rotaļīgi un radoši darboties. Muzejs dāvā arī Ģimenes dienas īpaši draudzīgo ieejas maksu.

„Kā un ar ko kuģoja pirms simtiem gadu" - ekskursija un tai sekojoša praktiska nodarbība ar kuģniecības pamatiemaņu apgūšanu bērniem kopā ar pieaugušajiemnotiks trīs seansos - 11.00 un 15.00 - latviešu valodā, 13.00 - krievu valodā. Ekskursijas gaitā, kuru vadīs muzeja pedagogs, vēsturnieks Vidvuds Bormanis, dalībnieki iepazīs Baltijas jūras tautu seno nodarbošanos – kuģošanu, uzzinot kā gadsimtu gaitā mainījušies, attīstījušies gan kuģi un to maršruti, gan jūrnieku darba instrumenti, veicamie uzdevumi, tradīcijas. Ekskursija sniegs arī ieskatu kuģu veidu dažādībā, ar kuriem šķērsoti ūdens klajumi – vienkoču laivas, vikingu kuģi, koges, holki, flitas, brigantīnas, šoneri, barkas, barkentīnas, utt.  Kas ir "Rīgas kuģis"? Arī to varēs uzzināt un pat apskatīt. Jūrasbraucēju darba dzīve, it sevišķi senatnē, bija vētru un jūras laupītāju apdraudēta, tādēļ pirms došanās ceļā, svarīgas bija īpašas lūgšanas svētajiem aizgādņiem. Tātad – ekskursijā stāsti un interesanti muzeja krājuma priekšmeti, kuri "uzvēdī" jūras, kuģu darvas un jūrnieku dzīves skarbuma un eksotikas smaržu.

Jūrnieku amata noslēpumi un iemaņas - pēc ekskursijas sekojošajā nodarbībā tiks lietotas senas jūras kartes un lineāli, gūstot priekšstatu par navigācijas pamatiem. Nodarbības dalībnieki mēģinās noteikt kuģa kursu, rēķināt attālumus, izmantos "vēja rozi", kā arī pārbaudīs iespējas noteikt kuģa atrašanās vietu, izmantojot sekstantu, hronometru, koordināšu tabulas.

Radošajā darbnīcā bērniem "Kuģi un kuģīši – lieli un mazi, seni un jauni – izdomā, zīmē, krāso, maketē!", no plkst. 11.00 – 16.30, muzejā gūtos iespaidus, kā arī idejas un sapņus par kuģiem, jūrniekiem, varēs izteikt veidojot savu mākslas darbu.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: pieaugušajiem EUR 2,50; pensionāriem un studentiem EUR 1,50, skolēniem EUR 0,50, pirmsskolas vecuma bērniem - brīva ieeja, programmas piedāvājums – bez atsevišķas maksas.

"Baltijas jūra, brīvai tev šalkt, kuģi vienmēr tā kā nemiera domas lai pāri tev skrien", kā labs ceļavējš lai skan šie dzejnieka Alfrēda Krūkļa vārdi, kas tiek izdziedāti leģendārajā Raimonda Paula dziesmā "Baltijas jūrai".

Publicitātes attēls: Pastkarte. Rīgas ostas skats 19.gs. 2. puse. No Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma.

Ingrīda Lukašēviča

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel. 67356680; Mob.: 29129052