Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Palasta iela 4, Rīga, LV-1050

• phone:   67210226

Ģimenes diena "Par kuģošanu, jūrnieku dzīvi un prasmēm senatnē" Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

8. aprīlis. 2018

Svētdien, 8. aprīlī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu „Par kuģošanu, jūrnieku dzīvi un prasmēm senatnē", piedāvājot piedalīties ekskursijā – nodarbībā „No kogēm līdz barkām - kā un ar ko kuģoja pirms gadsimtiem" (11.00 un 13.00), radošajā darbnīcā "Kuģi un kuģīši – lieli un mazi, seni un jauni – izdomā, zīmē, krāso, maketē!", kā arī apskatīt visu muzeja ekspozīciju. Ģimenes svētdienā muzejā varēs ieraudzīt, uzzināt, izzināt, rotaļīgi un radoši darboties. Muzejs dāvā arī Ģimenes dienas īpaši draudzīgo ieejas maksu.

„No kogēm līdz barkām - kā un ar ko kuģoja pirms gadsimtiem" - ekskursija un tai sekojoša praktiska nodarbība ar kuģniecības pamatiemaņu apgūšanu bērniem kopā ar pieaugušajiem notiks divos seansos, kas sāksies 11.00 un 13.00. Ekskursijas gaitā, kuru vadīs muzeja pedagogs, vēsturnieks Vidvuds Bormanis, dalībnieki iepazīs Baltijas jūras tautu seno nodarbošanos – kuģošanu, uzzinot kā gadsimtu gaitā mainījušies, attīstījušies gan kuģi un to maršruti, gan jūrnieku darba instrumenti, veicamie uzdevumi, tradīcijas. Ekskursija sniegs arī ieskatu kuģu veidu dažādībā, ar kuriem šķērsoti ūdens klajumi – vienkoču laivas, vikingu kuģi, koges, holki, flitas, brigantīnas, šoneri, barkas, barkentīnas, utt.  Kas ir "Rīgas kuģis"? Arī to varēs uzzināt un pat apskatīt. Jūrasbraucēju darba dzīve, it sevišķi senatnē, bija vētru un jūras laupītāju apdraudēta, tādēļ pirms došanās ceļā, svarīgas bija īpašas lūgšanas svētajiem aizgādņiem. Tātad – ekskursijā stāsti un interesanti muzeja krājuma priekšmeti, kuri "uzvēdī" jūras, kuģu darvas un jūrnieku dzīves skarbuma un eksotikas smaržu.

Jūrnieku amata noslēpumi un iemaņas - pēc ekskursijas sekojošajā nodarbībā tiks lietotas senas jūras kartes un lineāli, gūstot priekšstatu par navigācijas pamatiem. Nodarbības dalībnieki mēģinās noteikt kuģa kursu, rēķināt attālumus, izmantos "vēja rozi", kā arī pārbaudīs iespējas noteikt kuģa atrašanās vietu, izmantojot sekstantu, hronometru, koordināšu tabulas.

Radošajā darbnīcā bērniem "Kuģi un kuģīši – lieli un mazi, seni un jauni – izdomā, zīmē, krāso, maketē!", no plkst. 11.00 – 16.30, muzejā gūtos iespaidus, kā arī fantāzijas par kuģiem un kuģošanu, varēs izteikt veidojot savus mākslas darbus.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: pieaugušajiem EUR 2,50; pensionāriem un studentiem EUR 1,50, skolēniem EUR 0,50, pirmsskolas vecuma bērniem - brīva ieeja, programmas piedāvājums – bez atsevišķas maksas.

"Baltijas jūra, brīvai tev šalkt, kuģi vienmēr tā kā nemiera domas lai pāri tev skrien", kā labs ceļavējš lai skan šie dzejnieka Alfrēda Krūkļa vārdi, kas tiek izdziedāti leģendārajā Raimonda Paula dziesmā "Baltijas jūrai".

Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676. www.rigamuz.lv

Facebook: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs/ Museum of Riga History and Navigation

Attēlā: Pastkarte. Rīgas ostas skats 19.gs. 2. puse. No Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma.

Ingrīda Lukašēviča

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel. 67356680; Mob.: 29129052