Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Palasta iela 4, Rīga, LV-1050

• phone:   67210226

Ģimenes diena "Uzmanību! Pulksteņu laiks ir klāt!" Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

4. februāris. 2018

Svētdien, 4. februārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Ģimenes dienas „Uzmanību! Pulksteņu laiks ir klāt!" programma pavērs skatu pārsteidzoši daudzveidīgajā pulksteņu pasaulē, uzzinot ar ko un kā cilvēki laiku mērījuši dažādos gadsimtos, kā pulksteņi kļuvuši par mākslas darbiem, modes aksesuāriem un interjera detaļām. Ekskursijas (11:00, 13:00, 15:00) visām paaudzēm un radošā darbnīca bērniem notiks izstādē "Laika mūzika. Pulksteņi no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma. 17.- 20.gs.", kurā apskatāmi vairāk kā 150 laikrāži. Būs arī piedāvājums veikt uzdevumus Darba lapās "Laika skaitītājus iepazīstot", kā arī apskatīt visu muzeju. Jau tradicionāli, muzejs dāvā Ģimenes dienas īpaši draudzīgo ieejas maksu.

Pulksten 11:00, 13:00 un 15:00 sāksies Ģimenes dienas ekskursija izstādē "Laika mūzika. Pulksteņi no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma". Ekskursijas gaitā, izstādē, kur tikšķ, dimd, skan, dzied dažādu gadsimtu laikrāži, radot maģisku nepārtrauktā laika ritējuma mūziku, būs iespēja uzzināt stāstus un faktus par laiku un tā skaitīšanu cilvēces attīstības gaitā, par to, kā pulkstenis ienāca cilvēku dzīvē uz palikšanu, par pulksteņu modi un attīstību laika gaitā, iepazīstot muzeja pulksteņu kolekcijas krāšņo parādi, kas eksponēta izstādē.

Radošajā darbnīcā "Jaunais pulksteņmeistars", no plkst.11:00 - 16:30, bērni varēs veidot paši savu kartona pulksteni, kā arī krāsās un līnijās radīt zīmējot - gan savas fantāzijas pulksteņus, gan mēģināt atveidot izstādē redzamos vēsturiskos laikrāžus. Pēc vēlēšanās, katrs individuāli vai visa ģimene kopā varēs veikt uzdevumus vērībai un atjautībai, kas būs atrodami Darba lapās "Laika skaitītājus iepazīstot".

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: EUR 2,50; pensionāriem un studentiem – EUR 1,50, skolēniem EUR 0,50, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja, programmas piedāvājums – bez atsevišķas maksas.

Ingrīda Lukašēviča

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel. 67356680; Mob.: 29129052