MUZEJU BIEDRĪBA

Skolas iela 12, Madona, LV - 4801

• phone:  +371 29418187

Kazdangas pilī un Kazdangas muižas parkā norisināsies Eiropas kultūras mantojuma dienas 2016

10. septembris. 2016

10.septembrī plkst. 11 Kazdangas pilī, Jaunatnes gatvē 1, Kazdangas pagastā, Aizputes novadā, atzīmējot Eiropas kultūras mantojuma dienas, aicinām iepazīt Vēsturisko ainavu un ainavu dārzu veidošanas principus gan Latvijā, gan citur pasaulē. Iepazīsim Kazdangas muižas parka attīstību dažādos laika posmos, kā arī dosimies izzinošā ekskursijā pa Kazdangas parku.

Ikviens, kurš iepazinis Kazdangu, atzīst, ka tā ar savu unikālo kultūrainavu un vēsturiskajām muižas ēkām (iespaidīgo pili, kultūras centru, Kavalieru namu u.c.) ir pievilcīga jebkurā gadalaikā – gan pavasarī, kad rāmu pastaigu pa parku pieskandina putnu balsis, gan vasarā, kad gaisā jūtam liepu smaržu un nekļūdīgi zinām - zied liepas ar daudzbalsīgu bišu sanēšanu, gan rudenī, kad daudzveidīgie parka koki ietērpušies košās lapotnēs un parka celiņi noklāti daudzkrāsainiem lapu paklājiem, gan arī ziemā, kad sniega kupenas, pārklājot zemi, ļauj dabai mieru un atpūtu līdz nākamajam pavasarim.

Zināšanas, pieredzi un savu skatījumu par vēsturisko ainavu un ainavu dārzu, kā arī Kazdangas muižas parka vēsturi sniegs Latvijas Piļu un muižu asociācijas viceprezidents, celtniecības arheologs, Tāšu muižas saimnieks Juris Zviedrāns.

Fotogrāfiju izstādē “Mana ainava” iepazīsim skaisto un daudzveidīgo Kazdangas ainavu kazdandznieku un Kazdangas viesu redzējumā. Mums katram ir svarīgi iepazīt vietu, kurā mēs dzīvojam, izzināt vēsturi un saskatīt tajā esošās vērtības, lai veidotu labāku dzīves vidi.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

Ilze Holštroma,

Kazdangas muzeja vadītāja