Latvijas muzeju katalogs

MUZEJU BIEDRĪBA

Skolas iela 12, Madona, LV - 4801

  • phone:  +371 29418187
GADA BALVU ATBALSTA:
Tulpes no baroka līdz jūgendstilam

 

28. aprīlis – 12. jūnijs. 2016

No 28. aprīļa līdz 12. jūnijam muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” krāšņi uzplaukst “Tulpes no baroka līdz jūgendstilam”. Izstāde iepazīstina ar mākslas un sadzīves priekšmetiem, kurus rotā tulpju motīvs.

Priekšmetus papildina fotogrāfijas un, protams, tulpju ziedi. Izstāde veidota sadarbībā ar Nīderlandes Karalistes vēstniecību Latvijā, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Mākslas muzeju “Rīgas Birža”.

Tulpes motīvs plaši lietots mākslā un sadzīvē, un izstāde atklāj šī motīva daudzveidību. Eiropā pirmos tulpju sīpolus ieved 16. gadsimtā, un Eiropu pārņem “tulpju mānija”. Šie ziedi kļūst par mākslinieku apbrīnas objektu – tās glezno, ar to atveidiem rotā gan namus, gan sadzīves priekšmetus. Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” kolekcijā ir vairāki izcili paraugi – piena krūka ar tulpju pušķi, smalka mokas tasīte un apakštasīte ar elegantu tulpes zieda gleznojumu, kā arī izšuvumi, kas rotā gan galdautus, gan spilvendrānas.

Izstādē tos lieliski papildina 18. un 19. gs. priekšmeti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kā arī no privātkolekcijas.

Izstādi papildina tulpju ziedi; īpaši atzīmējama tulpe “Latvija” no ziedu audzētavas “Onava”, kas skatāma ekspozīcijā izstādes pirmajās nedēļās. Savukārt šķirņu, krāsu un formu daudzveidība vērojama Silvijas Lipskas tvertajos fotomirkļos no Nīderlandes ziedošajiem dārziem; Rīgas jūgendstila arhitektūras tulpju ziedi skatāmi Baibas Bucenieces fotogrāfijās.

Ieejas biļete izstādē EUR 2.50. Paralēli izstādei muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” Mencendorfa nams aicina uz izstādi “Tulpe dārzā, mākslā un dizainā”.Attēlā: Lejkanna. 20. gs. sāk. Rietumeiropa. Privātkolekcija


 

Baiba Buceniece,

Muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs”

Tālr. +371 6701061

E-pasts: Baiba.Buceniece@riga.lv

www.jugendstils.riga.lv

 
blog comments powered by Disqus