Latvijas muzeju katalogs

MUZEJU BIEDRĪBA

Skolas iela 12, Madona, LV - 4801

  • phone:  +371 29418187
GADA BALVU ATBALSTA:
Una Sedleniece

 

Entnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktores vietniece

Kas tieši tevi piesaistīja šajā darba piedāvājumā?
Pirmkārt, iespēja strādāt muzejā. Muzeji man personīgi šķiet ļoti būtiska dzīves sastāvdaļa. Otrkārt, iespēja strādāt vienā no svarīgākajiem Latvijas muzejiem. Tas nav tikai nozīmīgs tūrisma, izklaides, atpūtas vai izglītības objekts. Daudz vairāk – Brīvdabas muzejs ir par un glabā to, no kurienes mēs, latvieši, nākam. Tādējādi, treškārt, tā man ir iespēja mācīties daudz jauna.

Kas ir tavi darba pienākumi?
Pirmajos darba mēnešos mans galvenais pienākums ir koordinēt muzeja akreditācijas procesu. Pagaidām mēģinu saprast, kā šis lielais organisms praktiski darbojas. Cenšos visur piedalīties, novērot ikdienu, daudz runāties.

Vai iepriekš darīji ko līdzīgu?
Nē, tomēr šajā darbā mana iepriekšējā darba un izglītības pieredze ļoti palīdz.

Iepriekšējā darba pieredze
Pēdējos gandrīz astoņus gadus esmu nostrādājusi Kultūras ministrijas sistēma: vispirms Muzeju valsts pārvaldē, tad – ministrijas Politikas plānošanas departamentā. Starp studijām īsu laiku strādāju E.Smiļģa Teātra muzejā un toreizējā Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzejā. Man ir pieredze darbā ar studentiem, esmu vadījusi projektus, nodarbojusies ar tulkošanu no vācu valodas, piedalījusies pētījumos.

Izglītība / kvalifikācija
1992-1996 – Latvijas Kultūras akadēmija, Starptautiskie kultūras sakari Latvijas-Vācija, bakalaura grāds
1997-2002 – Citavas/Gērlicas Tehnikas, ekonomikas un sociālo zinātņu augstskola (Vācija), Starptautiskā UNESCO studiju programma „ Kultūra un menedžments” , diploms uzņēmējdarbības vadībā
2006-2010 - Latvijas Kultūras akadēmija, Muzeoloģijas studiju programma, maģistra grāds

 
blog comments powered by Disqus