Latvijas muzeju katalogs

MUZEJU BIEDRĪBA

Skolas iela 12, Madona, LV - 4801

  • phone:  +371 29418187

Seminārs “Uz informācijas ieguvi balstīts dialogs un daudzmaņu pieeja darbā ar apmeklētājiem muzejos”

Profesionālās pilnveides un pieredzes apmaiņas programma “RĪTDIENAS MUZEJS” piedāvā

Muzejpedagoģes Abigailas Hiršas (Lielbritānija) seminārs un praktiska darbnīca “Uz informācijas ieguvi balstīts dialogs un daudzmaņu pieeja darbā ar apmeklētājiem muzejos”

Norises laiks un vieta: 5.septembris plskt. 11:00 - 14:30, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Darba valoda: angļu

Pirmais programmas “RĪTDIENAS MUZEJS” rudens sezonas pasākums par muzeju pieejamību pievērsīsies ne tik viegli sasniedzamai un iekļaujamai mākslas muzeju un citu kultūras institūciju auditorijai - cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Tā mērķis ir noskaidrot, kā veidot aktīvu un iesaistošu dialogu par ekspozīcijā izstādītiem mākslas darbiem - gan ar verbāliem, gan neverbāliem paņēmieniem, piedaloties uz informācijas ieguvi balstītā dialogā un izmantojot daudzmaņu pieeju. 

Semināra mērķauditorija ir muzeju pedagogi, gidi, interpretācijas speciālisti un kuratori, kuru profesionālās intereses ir saistītas ar mākslas izglītību un darbu ar apmeklētājiem, kuriem ir īpašas vajadzības. 

Semināru un darbnīcu vadīs pieredzējusi lektore no Lielbritānijas - māksliniece, kuratore un muzejpedagoģe, eksperte muzeju pieejamības jomā Ebigeila Hirša (Abigail Hirsch). Kopš tēlotājmākslas studiju beigšanas Londonas universitātes Goldsmita koledžā 2001. gadā, Ebigeila Hirša ir pievērsusies sociāli aktīvai darbībai. Viņa ir strādājusi ar dažādu sociāli atstumtu grupu pārstāvjiem un ir sniegusi atbalstu māksliniekiem ar invaliditāti (projekts Action Space), nodrošinot piekļuvi mākslas iespējām un ļaujot pilnvērtīgi iesaistīties mākslas darbu radīšanā. Lektore konsultē muzejus un kultūras mantojuma institūcijas pieejamības un izglītības jomā un ir guvusi daudzu gadu pieredzi pieejamības projektu veidošanā un ieviešanā, no kuriem īpaši pieminams ir projekts Viktorijas un Alberta muzejā (Victoria and Albert museum) - pirmā sensorā mugursoma apmeklētājiem ar maņu traucējumiem.

 

Pieteikšanās: līdz 30.augustam, rakstot uz e-pastu muzeji@muzeji.lvPiesakoties lekcijai, jānorāda vārds, uzvārds, muzejs/kultūras institūcija un amats. 

Darba valoda: angļu.

Lekcijas cena: 10 EUR. Cenā iekļauta kafijas pauze.

Dalībnieku vietu skaits pasākumā ierobežots – 30.

blog comments powered by Disqus