Latvijas Dabas muzejs VA

Krišjāņa Barona ielā 4, Rīga LV-1050

• phone:   Fax: 67356027

Dabas muzejā notiks lekcija par zivjērgļu izpēti un aizsardzību Latvijā

24. aprīlis. 2014

Ceturtdien, 24. aprīlī, plkst. 18.00 aicinām apmeklēt izglītojošu pasākumu, kurā ar lekciju par zivjērgļu pētniecību un aizsardzību uzstāsies Latvijas Dabas fonda eksperts, Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vecākais referents Aigars Kalvāns.

Zivjērglis ir viena no reti sastopamām putnu sugām Eiropā, un arī Latvijā tas iekļauts īpaši aizsargājamo putnu sugu sarakstā. Latvijā zivjērgļu izpēte līdz šim bijusi epizodiska, taču kopš 2007. gada atkal notiek sistemātiska retā putna pētniecība un tiek veikti pasākumi sugas aizsardzības nodrošināšanai.

Ceturtdien, 24. aprīlī, Latvijas Dabas muzejā viesosies zivjērgļu pētnieks Aigars Kalvāns, kurš pastāstīs par sugai raksturīgajām iezīmēm – izskatu, dzīvesvietu un pārtiku. Klausītāji varēs uzzināt vairāk par zivjērgļu aizsardzību un monitoringu Latvijā – skaita un izplatības izmaiņām –, kā arī par sugas izpētē izmantotajām metodēm – gredzenošanu un zivjērgļu aprīkošanu ar raidītājiem. Pētnieks informēs par aktualitātēm saistībā ar nesen Viesītes novada apkārtnē izvietoto kameru, kurā tiešraidē var vērot notikumus zivjērgļu ligzdā.

Pasākuma sākums plkst. 18.00, ieejas maksa – 1,42 € (1,00 Ls).

Polīna Šķiņķe

Latvijas Dabas muzeja