Latvijas muzeju katalogs

Latvijas Dabas muzejs VA

Krišjāņa Barona ielā 4, Rīga LV-1050

  •  67356023
  • phone:   Fax: 67356027
GADA BALVU ATBALSTA:
Dzīvība Baltijas jūrā

 

1. oktobris – 26. oktobris. 2014

Trešdien, 1. oktobrī, Latvijas Dabas muzejā tiks atklāta izstāde „Dzīvība Baltijas jūrā”, kas vides mēneša ietvaros iepazīstinās ar Baltijas jūras ekoloģiju.  

Latvijas Dabas muzejā no 1. līdz 26. oktobrim norisināsies vides mēnesis, kas šogad veltīts tēmām par Baltijas jūras ekoloģiju, aizsardzību un citām aktuālajām problēmām. Vides mēneša ietvaros notiks pasākumi dažādām apmeklētāju grupām – skolēniem, skolotājiem, ģimenēm ar bērniem, kā arī visiem, kam interesē Baltijas jūras ilgtspēja.

Vides mēnesi ievadīs izstāde „Dzīvība Baltijas jūrā”.  Tajā būs skatāma Francijas institūta Latvijā fotogrāfiju ekspozīcija „Baltijas jūra – apdraudēta dzīvā vide”, kas kvalitatīvos attēlos atklāj daudzveidīgo Baltijas jūras ekosistēmu, tās augus un dzīvniekus, pašreizējās vides piesārņojuma problēmas un to cēloņus – kuģošana, zveja, energoresursu ieguve, tūrisms un intensīva saimnieciskā darbība. Latvijas Hidroekoloģijas institūta un Baltijas Vides Foruma iekārtotajā stendā, ieskatoties akvārijos, varēs iepazīt maz zināmo, bet pārsteidzoši skaisto un bagāto Baltijas jūras zemūdens pasauli.

Savukārt Dabas muzeja speciālistu sagatavotās aktivitātes skolu jauniešiem un bērniem aicinās izzināt un sajust jūru – taustot, eksperimentējot un spēlējot spēles. Izstādes atklāšana 1. oktobrī plkst. 12.00 Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē. Izstāde skatāma no 1. līdz 26. oktobrim muzeja darba laikā ar muzeja ieejas biļetēm. Izstādes piedāvājums ietver arī bezmaksas ekskursijas, kuras aicinām pieteikt savlaicīgi, zvanot pa tālr. 67356051.

Oktobrī aicinām piedalīties arī seminārā „Aktualitātes Baltijas jūras ekoloģijā un aizsardzībā”, dabas vakarā „Ejot gar Rīgas jūras līci” un ģimenes dienā „Vai pazīsti jūru?”. Vairāk informācijas mājas lapāwww.dabasmuzejs.gov.lv.

Vides mēnesi atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Sadarbības partneri: Francijas institūts Latvijā, Latvijas Hidroekoloģijas institūts, Baltijas Vides Forums, LIFE, MARMONI, Vides Vēstis, Ilustrētā Junioriem.

 

Polīna Šķiņķe,

Latvijas Dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67356025

E-pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv

 
blog comments powered by Disqus