Latvijas Dabas muzejs VA

• phone:   Fax: 67356027

Ejot gar Rīgas jūras līci

23. oktobris. 2014

Ceturtdien, 23. oktobrī, no plkst. 18.00 līdz 19.30 vides mēneša „Baltijas jūras ekoloģija un aktuālās problēmas” ietvaros visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt dabas vakaru „Ejot gar Rīgas jūras līci”, kura viese dabas eksperte un fotogrāfe Julita Kluša dalīsies novērojumos, kas radušies pārgājienā gar Rīgas jūras līci.

Par plānoto tikšanos stāsta Julita Kluša: „Kopā ar vīru jau gandrīz 20 gadus staigājam un vērojam Latvijas dabu visā tās daudzveidībā. Redzot akmeņaino jūrmalu Engurē, smilšaino Jūrmalā, zāļaino Bērzciemā, mitrām ieplakām un nelielām upītēm rotāto Kolkas tuvumā, radās intriga posmu pa posmam nostaigāt visu jūras malu Latvijas robežās.

Cik dažāda tā ir visā garumā? Vai vispār ir iespējams noiet visu jūrmalu? Kāda tā ir ziemā, kāda vasarā, saullēktā vai saulrietā, kādi ir tās augi un dzīvnieki? 2014. gada jūnijā nogājām Rīgas jūras līča jūrmalas pēdējo posmu. Jūrmalu pastaigās kopumā ieguvām vairāk nekā desmit tūkstošu dabas fotogrāfiju. Par gūtajiem iespaidiem stāstīšu muzejā."

Latvijas Dabas muzejā no 1. līdz 26. oktobrim notiek vides mēnesis, kas informē sabiedrību par izaicinājumiem Baltijas jūras ilgtspējas nodrošināšanā. Vairāk informācijas www.dabasmuzejs.gov.lv.Vides mēnesi finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Sadarbības partneri: Francijas institūts Latvijā, Latvijas Hidroekoloģijas institūts, Baltijas Vides Forums, LIFE, MARMONI, Vides Vēstis, Ilustrētā Junioriem.

Polīna Šķiņķe,

Latvijas Dabas muzeja