Latvijas Dabas muzejs VA

Krišjāņa Barona ielā 4, Rīga LV-1050

• phone:   Fax: 67356027

Ģimenes diena par bīstamo dabā

31. maijs. 2014

Sestdien, 31. maijā, no plkst. 11 līdz 16 Dabas muzejā notiks pēdējā šīs sezonas ģimenes diena, kurā apmeklētājus aicināsim uzzināt, kā vasarā atpazīt dažādus augus, kukaiņus un rāpuļus, kas cilvēka veselībai var nodarīt kaitējumu.

Brīvajā laikā vasarā bieži dodamies dabā, kur novērojam dažādus augus, kukaiņus, varam sastapties ar čūskām un citiem dzīvniekiem. Lai dabu varētu izbaudīt, no tās nebīties un nezināšanas dēļ nenodarītu kaitējumu sev vai dzīvniekiem, mums tie jāpazīst, jāmācās tos atšķirt pēc noteiktām pazīmēm un pats galvenais – jāprot atbilstoši uzvesties.

Sezonas pēdējā ģimenes dienā Dabas muzejā kopīgi iepazīsim Latvijas savvaļas augu un dzīvnieku sugas. Īpaši sagatavotos izziņas punktos apmeklētāji varēs uzzināt vairāk par vilku, lūsi, mežacūku un alni, un kā pareizi rīkoties, ja gadās sastapties ar šiem zīdītājiem un to mazuļiem. Rāpuļu izziņas darbnīcā aicināsim iepazīt Latvijas vienīgo indīgo čūsku un pazīmes, pēc kādām to atšķirt no citām čūskām, bet kukaiņu pazinējs pastāstīs par bitēm, lapsenēm, kamenēm un briežutīm. Izrādās, ka nereti bīstamāki par dzīvniekiem ir augi, tāpēc ļoti svarīgi ir tos pazīt un nesajaukt ar nekaitīgajiem līdziniekiem. Ģimenes dienā varēs uzzināt vairāk par augiem ar kārdinošajām, bet, iespējams, indīgām sarkanajām ogām, velnarutkiem, čūskogām un latvāņiem. Pasākuma noslēgumā katrs dalībnieks saņems Dabas muzeja „Dabziņa” sertifikātu.

Ģimenes diena notiks sestdien, 31. maijā, no plkst. 11.00 līdz 16.00. Regulārajiem apmeklētājiem atgādinām, ka līdzi ņemamas ģimenes dienas pasītes. Dalība pasākumā ar muzeja ieejas biļetēm.

Polīna Šķiņķe,

Latvijas Dabas muzeja