Latvijas muzeju katalogs

Latvijas Dabas muzejs VA

Krišjāņa Barona ielā 4, Rīga LV-1050

  •  67356023
  • phone:   Fax: 67356027
GADA BALVU ATBALSTA:
Īrisu vasara 2014

 

11. jūnijs – 15. jūnijs. 2014

No 11. līdz 15. jūnijam Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojama izstāde „Īrisu vasara 2014”, kas organizēta sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.

Izstādē būs apskatāmas ap 150 augsto bārdaino īrisu šķirnes un hibrīdi.

Īrisi ir īpaši ar savu nepārspējamo krāsu bagātību. Ja vecmāmiņu dobēs un vecos parkos aug vienkārši īrisi, tad mūsdienu dārzos var novērot fantastisku formu ziedus pārsteidzoši neparastos toņos. Kā atzīst selekcionārs Laimonis Zaķis, šodien jebkurš īrisu mīļotājs var atrast savai gaumei atbilstošu ziedu – no spilgtām, tīrām krāsām līdz neparastu, it kā pat nesaskanīgu un eksotisku krāsu sajaukumiem.

Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības selekcionāru un kolekcionāru skaistie ziedi atceļos no Stelpes, Tukuma, Jelgavas, Jūrmalas un Kandavas, ar savām kolekcijām izstādē piedalīsies Laimonis Zaķis, Ilga Vinķele, Juris Bāze, Lolita un Aleksandrs Muhlinkini, Dzintra Jurevica, Gunta Jēkabsone.

Ar izstādi „Īrisu vasara 2014” aizsāksies Latvijas Dabas muzeja un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeja „Rīgas Jūgendstila centrs” sadarbība visas vasaras garumā. Īrisa zieds ir īpaši iecienīts jūgendstilam raksturīgajos augu motīvos. Šogad izstādē Dabas muzejā apmeklētājus priecēs arī simtgadīgi priekšmeti ar īrisu motīviem no Rīgas Jūgendstila muzeja krājuma.

Izstādes laikā biedrības pārstāvji – selekcionāri un kolekcionāri – sniegs atbildes uz apmeklētāju jautājumiem par īrisu šķirnēm, audzēšanu, selekciju un piemērotāko šķirņu izvēli savam dārzam, kas ir īpaši aktuāli pēc šī gada savdabīgās ziemas.

Aicinām iepazīt ziedus Latvijas Dabas muzejā un to motīvus mēbelēs, vitrāžās un lietišķās mākslas priekšmetos muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”!

 

Elīna Pekšēna,

Latvijas Dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67356024, E-pasts: elina.peksena@ldm.gov.lv

 
blog comments powered by Disqus