Latvijas Dabas muzejs VA

Krišjāņa Barona ielā 4, Rīga LV-1050

• phone:   Fax: 67356027

Sarunas par dzintara rotām un kosmētiku

27. marts. 2014

Dabas muzejā ceturtdien, 27. martā, plkst. 17 notiks tematisks pasākums, kurā par netradicionālām dzintara rotām un to darināšanu stāstīs Latvijas Mākslas akadēmijas funkcionālā dizaina maģistrantūras studentes, kā arī klātienē būs iespēja iepazīties ar dzintara kosmētikas ražotājiem „Verana cosmetics”.

Dzintars – saules akmens un jūras zelts – ir mūsu zemes unikālākais minerāls un baltu vēstures liecinieks. Kopš 2014. gada 17. janvāra pamatzināšanas par dzintara veidošanos un izmantošanu iespējams iegūt Dabas muzeja jaunajā ekspozīcijā „Dzintars laiku lokos”, kas tapusi Rīga 2014 programmas ietvaros.

Dzintara stāsts ir nebeidzams, un cilvēki savām vajadzībām to izmanto jau vairākus tūkstošus gadu, atrodot aizvien jaunus apstrādes paņēmienus un izmantošanas veidus.

Dabas muzejā ceturtdien, 27. martā, plkst. 17.00 notiks tematisks pasākums, kurā ar interesantām idejām par rotu veidošanu, izmantojot kompozīta dzintara diegu vai audumu, iepazīstinās Latvijas Mākslas akadēmijas funkcionālā dizaina maģistrantes Arnita Graumane un Dārta Kleinberga un tekstila bakalaura studente Kristīne Kutepova.

Vakara gaitā tiks piedāvāta arī iespēja klātienē iepazīties ar vienu no dzintaru saturošās kosmētikas ražotājiem „Verana cosmetics”. Uz pasākumu aicina un to vadīs muzeja Ģeoloģijas nodaļas vadītāja, dzintara pazinēja Anita Saulīte. Ieejas maksa 1,42 € (1,00 Ls). Pasākums notiks muzeja konferenču zālē 6. stāvā.

Polīna Šķiņķe

Latvijas Dabas muzeja