Ojāra Vācieša muzejs

•  67619905

IVETAS VECENĀNES IZSTĀDE "ASNA METAMORFOZE" OJĀRA VĀCIEŠA MUZEJĀ

8. februāris – 12. aprīlis. 2019

8. februārī Ojāra Vācieša muzejā (O. Vācieša ielā 19, Rīgā) tiks atklāta tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes izstāde “Asna metamorfoze”.

Mans mīļākais darba mēnesis ir februāris, kad baltā sniega kupenas kāpj iekšā pa logu, istabā ir silti un svaigi, skan sarkana mūzika. Tad apstādinu laiku un nežēloju krāsas košumam”, tā par radīšanas mirkļiem ziemā saka māksliniece Iveta Vecenāne.

Raksturojot mākslinieces rokrakstu, ir grūti atraut skatu no krāsu gammām, kādas rada māksliniece, aužot stellēs, rakstot savos gobelēnos spēcīgus sievietes stāstus mums – par dzīvi, mīlestību, likteni, savu zemi.

Latviešu mitoloģijā Laima ir tā, kas auž jeb raksta dzīves pavedienu.

Šo sakrālo darbību var attiecināt arī uz Ivetas Vecenānes mākslu, kurā ūdensroze, stiebrs un asns, akmens, vanags, debesis un citi tēli teiksmaini vēsta par ziemeļzemes Latvijas dabas un cilvēku skaistumu.

Iveta Vecenāne ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā.

Izstādēs piedalās kopš 1986. gada. Starptautiski žūrētas un personālizstādes ir bijušas Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, Ukrainā, Itālijā, Luksemburgā, ASV, Uzbekistānā, Anglijā, Vācijā, Francijā, Krievijā, Ķīnā, Arābu Emirātos.

Kopš 2012. gada strādā ar Latvijas zinātnieces Ingas Ļašenko radīto dzintara pavedienu.
2018. g. Iveta Vecenāne saņēma 3. godalgu dizaina konkursā Ķīnā.

Veidot izstādi O. Vācieša muzejā  mākslinieci ir iedvesmojuši arī skaisti personīgi motīvi. Bieži privātās sarunās gleznotāja Rita Valnere ir stāstījusi par dzejnieku Ojāru Vācieti, viņas gleznotiem portretiem, dzeju. Ne tik viennozīmīgo mākslinieka dzīvi, vietu sabiedrībā.

,,Asna metamorfoze'' izstāde atspoguļos mākslinieces tēmas: augšanu, ziedēšanu... dažādās tekstila tehnikās.

Bērniem māksliniece izveidos krāsojamo kartiņu pēc O. Vācieša dzejoļa:

Tu liec man ziemā plaukt un zaros
Uz ledus zariem ziedus nest,
Tu liec tik stipri pavasarot,
Ka ziemu nepazīstu es.

Vairāk informācijas: Speciāliste Dace Zālīte

+ 371 67619905, + 371 67614015; dace.zalite@memorialiemuzeji.lv

Ojāra Vācieša muzeja rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Informāciju izplata:

Kaspars Zalāns

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciālists

Mob. tālr. 29486114

Stabu ielā 18, Rīga, LV-1011