Latvijas muzeju katalogs

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs

Raiņa bulvārī 28, Preiļos LV – 5301

  • phone:   +371 65322731
GADA BALVU ATBALSTA:
Mūsu pasaule krāsās

 

17. februāris – 18. marts. 2014

No 17. februāra līdz 18. martam Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs Preiļu kultūras nama konferenču zālē (Raiņa bulvārī 28, 2. stāvā ) piedāvā divu talantīgu sieviešu – Anitas Muzikantes un Māras Kalniņas gleznu izstādi „Mūsu pasaule krāsās”.

Gleznotājs Jānis Anmanis par viņām ir teicis: „Viena no Latvijas mākslas vērtībām ir talanti, kuri savā radošajā darbībā ir saglabājuši tādas atziņas kā dabiskumu un neiemācītu oriģinalitāti. Tās ir personības ar īpatnēju pieeju dzīvei un mākslai.

Šie noslēpumainie talanti ir vērtība, kas padara krāsaināku un interesantāku Latvijas mākslas dzīves paleti. Gribētos novēlēt māksliniekiem ticēt sev un savai sirdsbalsij, ticēt savām idejām, sapņiem un radīt jaunas interesantas gleznas.”

Anita Muzikante dzimusi 1951. gadā Rīgā. Pamatizglītību ieguvusi Rīgas 36. vidusskolā. 1979. gadā no Rīgas pārcēlās uz dzīvi Preiļos. Te ģimenē ar Ilgvaru Muzikantu piedzima bērni Maija un Mārcis. Maijas ģimenē nu jau aug Anitas mazmeitiņa Sanija, kura pie mākslinieka Jāņa Anmaņa mācās zīmēšanu.

Gandrīz 20 gadus Anita Muzikante nostrādājusi A/S „Preiļu siers” par arodbiedrības priekšsēdētāju, reklāmas aģenti. Darba gaitās daudz saskārusies ar mākslu. Brīvajā laikā mācījusies krāsu un stila konsultāciju un klūdziņu pīšanas kursos.

Anita Muzikante tika iesaistījusies arī politiskajā dzīvē un strādājusi LR saeimā par deputāta palīdzi.

No 2007. gada Anita Muzikante aktīvi apmeklē Preiļu mūzikas un mākslas skolas zīmēšanas skolotājas Mariannas Abrickas izveidoto pieaugušo mākslas studiju. Ar šo studiju sākās arī aizrautība ar gleznošanu.

No vecmeistariem Anita Muzikante apbrīno Ivanu Aivazovski, Van Gogu, Rembrantu. No latviešu māksliniekiem iecienīti ir Maija Tabaka, Jānis Anmanis, Miervaldis Polis un Līga Purmale.

Bieži uzturoties Rīgā, Anita Muzikante apmeklē mākslas studiju „Elija” Latviešu biedrības namā.

Ir pienācis tas dzīves periods, kad Anita Muzikante var atvēlēt daudz laika gleznošanai, makšķerēšanai, darboties Preiļu luterāņu draudzes atjaunošanā, lai gan vislabprātāk laiku pavada ceļojot pa Latviju un ārpus tās robežām.

Anitas Muzikantes moto: Ir labi, ja tevi mīl, bet lielāka laime ir tad, kad tev ir ko mīlēt.

Māra Kalniņa par sevi saka:

Mīlu dzīvi bez noteikumiem, par katru dienu priecājos kā par dāvanu.

Katram jābūt, kas varam būt...

Gleznošana šobrīd ir mans darbs. Jo lielāks kāds darbs, jo klusāks tā veicējs.

Pēc gadu skaita esmu dzīves novakarē, bet pēc vēlēšanās gleznot pašā briedumā.

Nesūrojos par grūtu dzīvi. Izaudzinātas trīs meitas un mazbērni. Arī valsts darbā strādāts visu mūžu.

Pēdējos astoņpadsmit gadus strādāju kā nodarbību vadītāja un audzinātāja Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centrā „Ziemeļi”. Rosinu domāt, ieraudzīt, izprast formu dažādību, krāsu, veidot kompozīciju, izmantojot dažādus materiālus, arī floristikā.

Gleznoju ar prieku, prieks aizdzen nespēku un nevarību.

Tāpēc gleznošu, kamēr vien varēšu, jo prieks koncentrē un kāpina dvēseles un miesas spējas.”

 

Izstāde atvērta

Otrdien – piektdien no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00

Sestdien no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00

Svētdien, pirmdien – slēgta

 

Informāciju sagatavoja:

Tekla Bekeša

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja vadītāja

Tālrunis uzziņām 65322731, 26056076

e-pasts: muzejs@preili.lv

 
blog comments powered by Disqus