Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzejs

Antonijas iela 1,Rīga LV-1310

• phone:  +371 67331864

Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzejs

2019. gadā durvis apmeklētājiem vērs mūsdienīgs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejs. Tas atradīsies savā vēsturiskajā vietā – Anatomikuma ēku kompleksā Kronvalda bulvārī 9, Rīgā.

Muzejs būs vieta ne tikai vēsturisko anatomisko preparātu iepazīšanai, bet arī telpa daudzveidīgām sociālām, izglītojošām un kultūras aktivitātēm. Līdz jaunā muzeja atvēršanai, ekspozīcijas tapšanas procesam un muzeja pasākumiem līdzi sekot var muzeja mājaslapā un sociālajos tīklos.

RSU Anatomijas muzeja kolekcija sastāv no aptuveni 6000 dažādu un neparastu objektu – cilvēka normālās un patoloģiskās anatomijas preparātiem, embrioloģijas, teratoloģijas (iedzimtās anomālijas), salīdzinošās anatomijas kolekcijas, kā arī plaša antropoloģiskā materiāla, kas iegūts izrakumos un ekspedīcijās 20. gs. 20. – 30. gados.

Muzeja dibinātājs bija zviedru anatoms un antropologs Gastons Bakmanis (1883-1964), kurš 1920. gadā ieradās Latvijā, lai mācītu anatomiju medicīnas studentiem. 1950. gadā tika dibināts Rīgas Medicīnas institūts (pašlaik – RSU) un Anatomijas muzejs tika iekļauts Anatomijas katedras sastāvā. 1987. gadā Anatomijas muzejs kļuva par Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja filiāli „Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzejs”. 2017. gadā Anatomijas muzejs noslēdza garu attīstības loku, atkal kļūstot par augstskolas muzeju un atgriežoties tā vēsturiskās mantinieces – Rīgas Stradiņa universitātes – paspārnē.

Adrese:

Antonijas iela 1,Rīga LV-1310