Rīgas Tehniskās universitātes Vēstures muzejs

Kronvaldu bulvāris 1, Rīga, LV - 1010

• phone:

Rīgas Tehniskās universitātes Vēstures muzejs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vēstures muzeja pirmsākumi meklējami 1967. gadā, pirmā ekspozīcija tika atklāta 1969. gadā. No 2017. gada 1. februāra muzejs atrodas RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra (IVPC) pakļautībā. Centrs kalpo mācību un zinātniskiem mērķiem, kā arī kultūrvēsturisko vērtību popularizēšanai. Muzejā savākts bagātīgs faktu materiāls gan par augstskolas mācībspēkiem un studentiem, gan par fakultāšu un citu struktūrvienību izveidošanu, darbību. RTU Vēstures muzeja ekspozīcijas zālē atspoguļota augstskolas darbība no 1862. gada, kad Rīgā tika dibināts Rīgas Politehnikums, kas vēlāk ilgu laiku darbojās ar nosaukumu Rīgas Politehniskais institūts, bet kopš 1990. gada – Rīgas Tehniskā universitāte.

Ekspozīcijas zāles apmeklējums ir bezmaksas
Muzejs piedāvā:
  • Ekskursijas RTU vēstures jautājumos,
  • Sniedz konsultācijas.
Adrese:

Kronvaldu bulvāris 1, Rīga, LV - 1010

Kontakti:
  • phone:

Apmeklētājiem ekspozīcijas zāle ir atvērta darbdienās, iepriekš saskaņojot apmeklējumu e-pastā: vestures.muzejs@rtu.lv.