Latvijas muzeju katalogs

Turaidas muzejrezervāts

Turaidas iela 10, Sigulda, LV-2150

  •  67971402
  • fax 67973628
GADA BALVU ATBALSTA:
Turaidā rudens melodijas spēlēs Siguldas pūtēju ansamblis

 

2. oktobris. 2011

Nedēļas nogalē – 2. oktobrī plkst. 15.00, laikā, kad rudens sāk rotāt Turaidas pasakaino apkārtni ar zeltainām lapām, Turaidas pils pagalmu un Gaujas senleju pieskandinās Siguldas pūtēju ansambļa melodijas.

Oktobrī par tradīciju kļuvuši diriģenta Jāņa Raslava vadītā Siguldas pagasta kultūras nama pūtēju ansambļa „Sigulda” rudenīgi muzikālie priekšnesumi Turaidas pils pagalmā. Koncerts „Rudens melodijas” uzlabos garastāvokli visiem, kas Turaidā – Dieva dārzā būs atbraukuši iepazīt Turaidas vēsturiskā centra kultūras mantojumu un baudīt rudeni.

Diriģents Jānis Raslavs savai mūža mīlestībai – mūzikai – veltījis pusgadsimta darba mūžu. Viņš ir muzicējis un vadījis estrādes orķestri "Sigulda" (Tautas kolektīva goda nosaukums iegūts 1972. gadā), 1978. gadā dibinājis pūtēju orķestri "Satezele" (Tautas kolektīva goda nosaukums iegūts 1984. gadā). Vēlāk ar tādu pašu nosaukumu enerģiskais un talantīgais diriģents izveidojis džeza orķestri – bigbendu, bet 2000. gada aprīlī viņš nodibinājis pūtēju ansambli "Sigulda", kas 2004. gadā ar sponsoru atbalstu laida klajā mūzikas disku "Spraud man puķi pogas caurumā!". Diriģents Jānis Raslavs bijis vairākkārtēju Vispārējo dziesmu un deju svētku virsdiriģents pūtēju orķestru grupā un strādājis arī kā pedagogs. Viņa vadītie pūtēju kolektīvi vienmēr spējuši iepriecināt klausītājus un radīt pacilājošu noskaņojumu.

Ikviens laipni aicināts uz Turaidu baudīt koncertu skaistā kultūrvēsturiskā vidē, ko lieliski papildinās rudens saule un zelta lapu krāšņums!

Informāciju sagatavoja:

Anda Skuja

TMR Krājuma un izglītojošā darba daļas vadītāja

T: 26572142

 
blog comments powered by Disqus