Latvijas muzeju katalogs

Turaidas muzejrezervāts

Turaidas iela 10, Sigulda, LV-2150

  •  67971402
  • fax 67973628
GADA BALVU ATBALSTA:
Tējas zāļu vākšana Turaidas pļavās

 

17. jūnijs. 2012

17. jūnijā plkst. 12.00 ikviens aicināts uz Turaidu, lai pļavās lasītu tējas zāles kopā ar fitoterapeiti Gundegu Purmali un uzzinātu atbildes uz jautājumiem, kāpēc, kā un kādas tējas zāles šajā laikā jālasa. Jūnija vidus ir mirklis īsi pirms vasaras saulgriežiem,  kad savvaļas augi ir izauguši un uzņēmuši saules dzīvinošo enerģiju un zemes dziedinošo spēku un ir enerģētiski visaktīvākie. Šis laiks ir īpaši piemērots tējas zāļu lasīšanai.

 Akcijas laikā no 14.00 līdz 15.45 būs iespēja klausīties profesionālu tējas zāļu pazinēju padomos par pareizu zāļu tēju lietošanu, kā arī nogaršot Turaidas pļavās salasīto zāļu tējas, uzzināt par savvaļas augu lietošanu kulinārijā un skaistumkopšanā.

 Gundega Purmale stāstīs par savvaļas augu pielietošanu tautas medicīnā, īpaši - sievietes veselībā. Sarunu laikā varēs uzzināt ieteikumus par augu izmantošanu saimniecībā un to, ko par saimnieci vēsta augi (nezāles), kas aug dzīvesvietas tuvumā. Speciālisti dalīsies pieredzē, kādi augi jālieto mājas uzkopšanā un kā savvaļas augus var izmantot ēdiena gatavošanā.

SIA „Calendula” vadītāja Laura Bāliņa iepazīstinās ar savvaļas augu izmantošanu dabīgās kosmētikas gatavošanā un sniegs nelielu ieskatu par augu eļļu un esenču iegūšanu un gatavošanu pašu vajadzībām mājas apstākļos. SIA „Homely” un SIA „Calendula” prezentēs un tirgo savu produkciju, kā arī sniegs iespēju apmeklētājiem pašiem uzvārīt ziepes, izliet sveci vai izgatavot kādu no skaistumkopšanas līdzekļiem. SIA „Homely” vadītāja Kristīne Tīlika atklās pašgatavotu ziepju un sveču noslēpumus, savukārt, Laura Tidriķe Ziedu enerģijas vadītāja, Baha ziedu terapijas praktiķe stāstīs par Baha ziedu terapiju kā vēl vienu veidu, kā augi var palīdzēt uzlabot veselību, saglabāt dzīvesprieku un justies labi.

Visu pasākuma laiku muižas saimnieciskajā centrā laukumā pie pirtiņas no plkst. 12.00 – 16.00 notiks radošās darbnīcas -  ziepju, sveču un kosmētikas gatavošana no dabīgām izejvielām un Turaidas pļavās salasītajiem augiem ,un būs nopērkamas siltas pankūkas laukumā pie kalpotāju mājas. Pasākums noslēgsies ar  sadziedāšanās saulgriežu noskaņās kopā ar Siguldas sieviešu kori „Teiksma”.

 

Jolanta Dukaļska

Turaidas muzejrezervāta galvenā speciāliste

 
blog comments powered by Disqus