Turaidas muzejrezervāts

Turaidas iela 10, Sigulda, LV-2150

• fax 67973628

Starptautisks seminārs "Redze: kultūrvēsturiskā ainava, tās kvalitātes saglabāšana un attīstība"

30. maijs. 2013

30. maijā 10.00 – 15.30 Turaidas muzejrezervātā notiks starptautisks seminārs "REDZE – kultūrvēsturiskā ainava, tās kvalitātes saglabāšana un attīstība".

Seminārs veltīts kultūrainavas aizsardzības problemātikai un kultūrvēsturiskās ainavas kvalitātes kritērijiem. Tā ietvaros būs iespējams salīdzināt Latvijas un Francijas kultūrvēsturiskās ainavas saglabāšanas politiku un pieeju ainavas aizsardzībā. Semināru organizē Francijas institūts Latvijā, biedrība ICOMOS Latvija un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu.

Seminārs iekļaujas lekciju ciklā par arhitektūru, mantojumu un ainavu, kurā, izmantojot līdzību ar četrām maņām, Francijas un Latvijas eksperti diskutē par šo maņu nozīmi kultūras mantojuma uztverē, izpratnē un saglabāšanā. Lekciju ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Francijas kultūras un komunikāciju ministrija.

10.00 – 10.15 – Atklāšana

10.15 – 13.00 – Ziņojumi

Lektori:

• Sibilla Madlēna-Bo, Francijas valsts arhitekte, Endras un Luāras teritoriālā Arhitektūras un kultūras mantojuma dienesta vadītāja
  • Juris Dambis, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs
  • Aija Melluma un Anita Zariņa, Dr. geogr. un ainavu speciālistes
  • Anna Jurkāne, Turaidas muzejrezervāta direktore

Tēmas:

• Luāras ielejas kultūras mantojums – pasaules kultūras mantojuma sastāvdaļa, tā saglabāšana
  • Kultūrvēsturiskas ainavas kvalitātes definīcija
  • Redzamais un reprezentatīvais Latvijas ainavā
  • Turaidas muzejrezervāta nākotnes ieceres