Turaidas muzejrezervāts

Turaidas iela 10, Sigulda, LV-2150

• fax 67973628

Turaidā spēlēs Baltijas valstu jauniešu pūtēju orķestri

10. augusts. 2014

Svētdien, 10.augustā plkst. 15.00 Turaidas pils pagalmā koncertu sniegs Baltijas valstu jauniešu pūtēju orķestri. Lietuvu pārstāvēs Paņevežu Brass band "Aukštyn" (diriģents Remigijus Vilys), Igauniju - Viljandi mūzikas skolas pūtēju orķestris (diriģents Bert Langerer), bet Latviju – Siguldas jauniešu pūtēju orķestris „Sudrabskaņa” (diriģenti Elmārs Rudzītis un Arnis Šmitiņš).

No 6.-10. augustam Siguldas Mākslu skola „Baltais Flīģelis” rīko 1. Baltijas valstu jauniešu pūtēju orķestru akadēmiju, kurā piedalās trīs Baltijas valstu pūtēju orķestri. Šajā laikā orķestri kopīgi iestudēs katras valsts komponistu skaņdarbus, kā arī pasaulē zināmu mūziku pūtēju orķestriem. Orķestra akadēmijas ietvaros tiks izveidotas arī meistarklases, kurās jaunie mūziķi varēs apgūt papildu prasmes ansambļu muzicēšanā.

Plānots, ka iestudētā programma tiks parādīta arī Lietuvā un Igaunijā, turklāt šo valstu orķestri uzņemsies projekta turpināšanu nākamos divus gadus, lai 2017. gadā projekts atkal īstenotos Siguldā pilnveidojies, jaunā kvalitātē, ar jau stabilām tradīcijām.

Šogad Orķestra akadēmijas noslēgumu vainagos divi koncerti, kas notiks 10. augustā plkst. 11.00 Siguldas pils dārzā un plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā.

Anda Skuja,

TMR Izglītojošā darba un komunikāciju daļas vadītāja

Tālr. 26572142

www.turaida-muzejs.lv