Turaidas muzejrezervāts

• fax 67973628

Svētki Turaidā - gaismu sauca, gaisma ausa

4. maijs. 2015

4. maijā aprit 25 gadi kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas – dienas, kad Latvija otro reizi viena gadsimta laikā īstenoja savas pašnoteikšanās tiesības.

4. maijs ir Valsts svētki, kurus, kopīgi svinot, ir iespēja celt pašapziņu, vairot piederības sajūtu un patriotismu. Diena, kas iezīmē demokrātiskas Eiropas paplašināšanos, Baltijas tautu vienotības un mērķtiecīgas rīcības panākumus. Tā ir diena, kad īpaši esam lepni par savu zemi, savu valsti, - par Latviju.

Maija sākums, izzinot tradicionālās kultūras mantojumu, ir Gaismas dieva Ūsiņa godināšanas laiks. UNESCO 2015. gadu pasludinājis par starptautisko Gaismas un gaismas tehnoloģiju gadu, uzsverot to nozīmi katra cilvēka dzīvē un ikdienā. Cilvēka sirds un dvēsele garīgās izaugsmes gaitās ik dienu rosina meklēt gaismas ceļu sevī un pasaulē.

SVĒTKU PROGRAMMA TURAIDAS MZUEJREZERVĀTĀ

2015. gada 4. maijā plkst. 12.00 – 17.00

12.00 – 12.30 - GAISMAS DAUDZINĀJUMS Ūsiņa zīmē Ābeļu dārzā pie skulptūras „Neguli, saulīte”

• Piedalās Vidrižu folkloras kopa „Delve”

13.00 – 13.30 - EKSPOZĪCIJAS ATKLĀŠANA Turaidas muižas ratnīcā

13.30 – 14.00 – KONCERTS Limbažu lauku kapela „Labi ka tā!” pie muižas ratnīcas

14.30 – 15.00 - Sabīnes Stāles fotogrāfiju IZSTĀDES „Akmens galaktika” ATKLĀŠANA
Turaidas muižas pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas izstāžu zālē

15.00 – 16.00 - Saruna ar akadēmiķi Andri Buiķi un žurnālisti Liu Guļevsku
„NECĪNIES AR TUMSU, IEDEDZ TUMSĀ GAISMU!”
Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā

16.00 – 17.00 – SVĒTKU KONCERTS zālienā pie muižas ratnīcas

Piedalās:

• Siguldas vidējās paaudzes deju kolektīvs „Siguldietis”

• Siguldas senioru deju kolektīvs „Sidrabdancis”

• Siguldas pūtēju ansamblis, diriģenta Jāņa Raslava vadībā

• Siguldas jauniešu Ielu teātris

16.00 – 17.00 – DZĪVĀS BILDES - Siguldas bērnu folkloras kopa „Senlejiņa” uzvedums „Gadsimtu mijas muižas dzīves ainiņas ar muzicēšanu” un zīmēšanas darbnīca bērniem
pie Turaidas muižas pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas

Ieeja ar siguldieša ID kartēm un Krimuldas novada iedzīvotāju privilēģijas kartēm bez maksas.

Anda Skuja,

TMR Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja

Tālr. 26572142

www.turaida-muzejs.lv