Latvijas muzeju katalogs

Turaidas muzejrezervāts

Turaidas iela 10, Sigulda, LV-2150

  •  67971402
  • fax 67973628
GADA BALVU ATBALSTA:
Līvu diena skolēniem

 

30. septembris. 2016

30. septembrī no 10 līdz 18 Turaidas muzejrezervātā tiek gaidīti skolēni, lai interaktīvā spēlē izzinātu vēsturi par vienu no Latvijas pamattautām – lībiešiem.


Lībiešu dienas mērķis ir popularizētGaujas lībiešu kultūras mantojumu un iedvesmot skolēnus iepazīt lībiešu tautas vēsturi.


Lībiešu dienas ietvaros ikviens varēs uzzināt – Kas ir Gaujas lībieši? Kur viņi dzīvoja? Ko darīja? Kā runāja? Kā ģērbās? Kā veidoja sadarbību ar citām tautām?


Šajā dienā skolēnus sagaida pusotru stundu gara aizrautīga spēle, meklējot Gaujas lībiešu pēdas, atklājot viņu kultūras mantojumu Turaidas vēsturiskajā centrā. Piecās vietās muzejrezervāta teritorijā viņus gaidīs dažādi uzdevumi, pārsteigumi, kas radīs izziņas prieku un sniegs zināšanas, kas noderēs ne tikai visiem, kam interesē vēsture, bet arī 9. klases skolēniem, gatavojoties vēstures eksāmenam. Ikvienam spēles dalībniekam tiks balva par dalību un gandarījums par kopīgu vēstures izzināšanu.


Vairāk informācijas un pieteikšanās Līvu dienas Turaidā aktivitātēm sev vēlamajā laikā pa tālr. 26572142, vai e-pastu: anda.skuja@turaida-muzejs.lv


Anda Skuja,

Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja

Tālr. 26572142

www.turaida-muzejs.lv

 
blog comments powered by Disqus