Latvijas muzeju katalogs

Turaidas muzejrezervāts

Turaidas iela 10, Sigulda, LV-2150

  •  67971402
  • fax 67973628
GADA BALVU ATBALSTA:
Lieldienu svētki “Spīdi nu, saulīte!”

 

2. aprīlis. 2018

Kā katru gadu Turaidas muzejrezervāts Otrajās Lieldienās, 2. aprīlī. plkst. 14.30 aicina uz Lieldienu svētkiem “Spīdi nu, saulīte!”, lai kopā lieliem un maziem svinētu pavasara atnākšanu, izdzīvojot Lieldienu laika tautas tradīcijas kopā ar Siguldas folkloras kopas “Senleja” dalībniekiem.

Šogad Lieldienu laikā tiks pirmo reizi iešūpotas jaunas šūpoles, kuru atslēgšanas rituālā ikviens aicināts piedalīties, nesot līdzi mājās nopītu krāsainu dzīparu vai saplaucētus bērzu zariņus un, protams, krāsotas olas.

Svētkos tiks dziedātas pavasara rotāšanas un saules dziesmas, tiks brīvdabā lielajā katlā krāsotas olas, izmantojot dabas materiālus, notiks olu kaujas un ripināšanas sacensības, kā arī tiks spēlētas dažādas tautas spēles. Neiztrūks tautas danči un rotaļas, kā arī veco podu sišana, kuru simboliskā nozīme ir pa ziemu sakrāto nelāgo domu aizraidīšana.

Gadskārtu svētki Lieldienas jeb Lielā diena ir laiks, kad dienas kļūst garākas par naktīm, saule kāpj arvien augstāk un augstāk debesu kalnā. Tas ir laiks, kad gaisma svin uzvaru pār tumsu. Viena no senajām tradīcijām – šūpošanās šūpolēs ir veids, kā ļaudis simboliski palīdz saulei celties debesīs un sniegt pasaulei gaismu, siltumu un auglību.

Lieldienu brīvdienās no 30. marta līdz 2. aprīlim būs atvērtas ne tikai pils ekspozīcijas un brīvdabas ekspozīcijas, bet arī Turaidas baznīca, kur būs apskatāma ekspozīcija „Turaidas baznīcas un draudzes vēsture” un smilšu kino “Turaidas Roze”.

Anda Skuja

Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā

Tālr. 26572142

E-pasts: anda.skuja@turaida-muzejs.lv

www.turaida-muzejs.lv

 
blog comments powered by Disqus