Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, LKA

E. Smiļģa ielā 37/39, Rīgā, LV – 1002

• phone:   +371 676 118 93

Viljama Šekspīra 450. jubilejai veltītā izstāde „Ir milzu teātris šī pasaule”

15. novembris – 31. decembris. 2014

15. novembrī LKA E. Smiļģa Teātra muzejā tiks atklāta Šekspīra jubilejai veltīta izstāde, kuras mērķis ir parādīt Latvijas teātra šekspiriānas plašumu un bagātību no 19. gs. beigām līdz mūsu dienām, kā arī atklāt Šekspīra darbu aktualitāti šodien. Izstādes veidotāji ir vēlējušies vairot sabiedrībā interesi par Viljama Šekspīra daiļradi un tās lomu sabiedrisko un cilvēku psiholoģisko izpausmju izpratnē.

Izstādes apmeklētājiem tiks piedāvāti dažādi sarīkojumi: tikšanās ar režisoriem un aktieriem, Šekspīra lugu un lomu interpretiem; Šekspīra daiļrades pētnieku lekcijas u.c. Izstādē būs iespēja noskatīties dažādas videoprogrammas, kurās iekļauti Šekspīra lugu iestudējumu fragmenti. Tiks piedāvātas īpaši šai izstādei sagatavotas muzejpedagoģiskās programmas.

Izstādē eksponēti vizuālie materiāli no RMM Rakstniecības, teātra un mūzikas Kolekciju krātuves, kā arī deponējumi no Dailes teātra, Nacionālā teātra, Liepājas un Valmieras teātriem un privātām kolekcijām.

Izstādes kuratores Rita Rotkale un Agra Straupeniece, vizuālās koncepcijas autors Jānis Spalviņš.

Rita Rotkale,

rita.rota@inbox.lv