Ojāra Vācieša muzejs

•  67619905

Andra Konste sarunāsies ar fotogrāfu Gunāru Janaiti

30. septembris. 2015

30. septembrī plkst. 18 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, pasākumu cikla SAVĒJO SARUNAS PAR DZEJU UN DZĪVI notiks kārtējā tikšanās – Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste sarunāsies ar fotogrāfu Gunāru Janaiti.

Gunārs Janaitis. Foto mākslinieks, kurš prasmīgi iemūžinājis savu laikmetu un kultūras personības, tostarp arī Ojāru Vācieti, ilgus gadus darbojies savulaik populārajā nedēļas laikrakstā „Literatūra un Māksla”, producējis un iekārtojis fotoizstādes.

Andra Konste. „Pēc izcelsmes” muzejniece. Strādājot Rakstniecības un mūzikas muzejā (tolaik – J. Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzejā) radoši sadarbojusies ar daudziem dzejniekiem un rakstniekiem, ko turpina darīt arī Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājā. Pateicoties Andrai Konstei, radīti daudzi unikāli rakstnieku un dzejnieku videoportreti. Viņa sastādījusi Imanta Ziedoņa Kopotus rakstus, bijusi pirmā Aleksandra Čaka muzeja vadītāja.

Abu radošo personību satikšanās rudenīgajā vakarā uzrunās ikkatru muzeja apmeklētāju un piepildīs to ar sirsnīgām sarunām par dzeju un dzīvi.

Ieeja brīva. Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste