Ojāra Vācieša muzejs

•  67619905

Dvēseles māja. Ojāram Vācietim – 83

12. novembris. 2016

12. novembrī plkst. 15 notiks Ojāra Vācieša 83. dzimšanas dienas sarīkojums DVĒSELES MĀJA.

Uzmanības lokā šoreiz būs viens no senākajiem koka namiem Pārdaugavā – ēka, kurā dzīvoja dzejnieks un kurā šobrīd atrodas viņa muzejs. Par ēkas kultūrvēsturisko nozīmi runās arhitekts Pēteris Blūms, atmiņās par mājas nozīmīgumu Ludmilas Azarovas un Ojāra Vācieša radošajā dzīvē dalīsies dzejnieku krustmeita, kinorežisore un žurnāliste Vija Beinerte.

Ēkas nemateriālo kultūras mantojumu un tā emocionālo vērtību uzsvērs aktrise Zane Daudziņa un aktieris Vilis Daudziņš, lasot Ojāra Vācieša un Ludmilas Azarovas dzeju, par muzikālo noformējumu rūpēsies komponists Jēkabs Nīmanis.

Notiks izstādes “Dvēseles māja” atvēršana. Izstāde stāsta par ēkas vēsturi – tās īpašniekiem un apkārtējo vidi: Āgenskalnu, Torņakalnu, Arkādijas parku, Māras dīķi un Pārdaugavas radošajām personībām.

Jau 14. reizi tiks pasniegta Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā, ko iedibinājusi Carnikavas novada pašvaldība. Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā pasniedz vienu reizi gadā par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu. Šogad konkursa komisija izvērtēja 12 dzejas krājumus.

Ieeja bez maksas.

Ojāra Vācieša muzejs sarīkojumu organizē kopā ar Carnikavas novada domi. Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste