Ojāra Vācieša muzejs

Ojāra Vācieša iela 19, Rīga LV-1004

•  67619905

Notiks dzejnieces un režisores Daces Micānes-Zālītes un džeza dziedātājas Ingas Bērziņas dzejas un dziesmu vakars

7. septembris. 2016

7. septembrī plkst. 18 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19 notiks dzejnieces un režisores Daces Micānes-Zālītes un džeza dziedātājas Ingas Bērziņas dzejas un dziesmu vakars RUDENS RAKSTI.

Dace Micāne-Zālīte ir režisore, kas atvērta dažādu žanru saplūsmei – latviešu mitoloģijas tēli un stāsti Daces darbos atdzīvojas caur mūsdienu pasaules interpretāciju, saglabājot Latvijas kultūrtelpas un estētikas valodu.

Līdzās Dziesmu svētku lielformāta uzvedumiem, bērnu un jaunatnes teātra izrāžu iestudējumiem Dace ir vairāku libretu, lugu un scenāriju autore, pedagoģe un publiciste. Būtiskākie darbi: “Mistērija par Rīgu” (2001), “Īkstīte” (2003), “Ritums” (2005), “Reiz bija” (2006), “Zalkša līgava” (2011), “Vēja zirgi sauli veda” (2015) un citi. 2011. gadā izdots dzejoļu krājums “Vāveru gane”.

2014. gadā saņēmusi Pasaules Brīvo Latviešu Apvienības Atzinības rakstu par lugu “Kur meklēt Šambalu”, veiksmīgu darbību jaunatnes teātra nozarē un kultūras pasākumu rīkošanā, referātiem un publikācijām ASV.

2015. gada decembrī atgriezusies Latvijā pēc 10 gadu dzīves un darba ASV.

Inga Bērziņa ir džeza dziedātāja un pedagoģe Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, viena no izcilākajām mūsdienu Latvijas džeza dziedātājām. Blakus koncertēšanai un darbībai profesionālās izglītības jomā, nodarbojas ar jaunradi, par ko liecina arī Daces Micānes Zālītes dzejas iespaidā tapušās dziesmas. Šobrīd izdoti četri albumi: Inga Bērziņa & B-Trio “Wave” (2000), Inga Bērziņa & Skygroove “4.30 AM” (2002), “Balādes” (2007) un Inga Bērziņa kvintet “Neizteiktie vārdi”(2013).

Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste