Latvijas muzeju katalogs

Ojāra Vācieša muzejs

Ojāra Vācieša iela 19, Rīga LV-1004

  •  67619905
GADA BALVU ATBALSTA:
PUSTOŅI. Laura Buholte

 

15. jūlijs – 10. augusts. 2016

No 15. jūlija Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, atvērta Lauras Buholtes personālizstāde PUSTOŅI. Šī ir trešā izstāde ciklā JAUNO MĀKSLINIEKU VASARA.

Pēdējos gados daudzi mākslinieki Ojāra Vācieša muzeju ir izraudzījušies par savu pirmo izstāžu norises vietu. Šovasar savas personālizstādes šeit atklāja fotogrāfs Kristaps Runcis, māksliniece Līga Tiesniece, bet ciklu noslēgs fotogrāfs Jānis Paļulis.

Laura Buholte dzimusi 1997. gadā un mācās Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas 4. kursā.

Māksliniece pievērš lielāku uzmanību nevis tam, kas ir uzgleznots, bet kā. Viņai ļoti svarīga ir tehnoloģija – audekla uzvilkšana, nogruntēšana, paletes sagatavošana... Tas ir rituāls. Protams, ne mazāk svarīga ir pati gleznošana. Nemainīgas paliek divas pamatvērtības – krāsas dziļums un materialitāte.

Viņa glezno “plāni”, bez bieziem triepieniem. Īstena gleznieciskā bauda ir attēlojamo objektu izpēte, jo katrs priekšmets ir neatkārtojams savā būtībā. Tā materiāls, krāsa un stāsts īstajās gaismās kļūst par uzstādījumu. Veca šķīdinātāja pudele, sīpoli vai mammas zupas katls spēj būt ne mazāk glezniecisks par... Skaistais ir vienkāršs, un autore to saskata sadzīvē.

Izstādes nosaukums PUSTOŅI lieliski raksturo Lauras Buholtes glezniecību. Pagleznojumā vienmēr tiek likta pretkrāsa – tas, kas ir zaļš, tiek gleznots sarkans, turpretī sarkanais – zaļš, ar katru nākamo krāsas kārtu pietuvinoties dabā redzamajai krāsai. Gaismas ir vēsas, ēnas – siltas, tāpēc tieši pustoņos slēpjas „īstais” tonis.

“Izstādē ir apskatāmas klusās dabas. Mani ļoti iedvesmo pašmāju gleznotājs Imants Vecozols. Kaut arī mani glezniecības paņēmieni ievērojami atšķiras, viņš ir materialitātes meistars. Tieši caur klusās dabas uzstādījumu es varu izkopt gleznošanas iemaņas, attīstīties un pētīt materialitāti,” stāsta māksliniece.

Izstāde apskatāma līdz 10. augustam.


 

Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

 
blog comments powered by Disqus